Na pomoc slovenským
športovcom pôjde

0
eur
+1 CENT za každý tiket

Zapoj sa aj ty a získaj finančný grant na tvoju športovú budúcnosť

viac o projekte
pošli nám tvoje zaujímavé video a možno podporíme práve teba!
Späť na hlavnú stránku

Jazdil so Saganom, teraz buduje cyklistické traily. Fond pomohol aj Kolářovmu Okoeverywhere!

Cyklistika na Slovensku v posledných rokoch zaznamenala vďaka úspechom Petra Sagana veľký rozmach, a to ako cestná, tak i horská. Svedčí o tom aj žilinský projekt Okoeverywhere. Stojí za ním bývalý profesionálny jazdec Michael Kolář, ktorý päť rokov obliekal dresy Pro Tour tímov Tinkoff a BORA-Hansgrohe po boku Petra Sagana.

Po skončení profikariéry presedlal na horský bicykel a našiel vášeň v disciplíne enduro. V Žiline založil klub Okoeverywhere a vízie mu pomôže plniť aj grant z Fondu pre budúcnosť športu od stávkovej spoločnosti Niké vo výške 2500 eur.

Zorganizovať preteky a zveľadiť trať

Enduro je jedna z najrozvijajúcejších sa disciplín vo svete horskej cyklistiky. Pre laika je najjednoduchšie ho pripodobniť k zjazdu, no nie je to úplne pravda, pretože na trati sa nachádzajú aj prudké výšľapy či rovinaté pasáže. Na nich treba byť rýchly a ukázať technické zručnosti. Logicky sa teda nejazdí na ťažkých zjazdárskych bicykloch, ale na celoodpružených horských bicykloch, tzv. fulloch.

Michael Kolář je veľký nadšenec horskej cyklistiky a v Žiline s partiou svojpomocne vybudovali trail, ktorý môžu aj vďaka grantu z Fondu zveľaďovať: „Teraz v novembri začneme ďalšiu etapu predlžovania trate. Pripravíme ju, aby sa na nej na jar dalo jazdiť v plnom rozsahu. Prostriedky použijeme najmä na stavebný materiál a rôzne pomôcky pri budovaní trate. Jazdíme prakticky celoročne, pokiaľ to počasie dovolí, ale hlavná sezóna je od marca do októbra. Naším cieľom je zorganizovať na budúci rok v žilinskom parku preteky.“ ozrejmil Kolář.

zdroj: archív Okoeverywhere

Obrovský slovenský talent

Cyklistický tím Okoeverywhere racing má momentálne 10 členov, no Kolář uvádza, že tento rok by sa mali ešte rozrásť. „V našom tíme máme rôzne vekové kategórie – od kadetov až po mužov. Máme veľmi šikovnú 18-ročnú juniorku Simonu Kuchyňkovú, ktorá patrí medzi najväčšie talenty horskej cyklistiky na Slovensku. Vlani sa jej podarilo vyhrať Slovenský pohár. Úspešná bola aj na iných pretekoch, tak by sme boli veľmi radi, ak by tieto výsledky zopakovala. Samozrejme aj chalani sú dobrými jazdcami, veríme, že na pretekoch nazbierame čo najviac úspechov a náš tím bude viditeľný,“ zauvažoval Kolář. Toto žilinské zoskupenie je dôkazom, že šport treba robiť s chuťou, nadšením, entuziazmom a výsledný efekt môže inšpirovať ďalších.

zdroj: archív Okoeverywhere

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Pokiaľ bude kvalitné a zaujmeš Komisiu Niké, odmena ťa neminie.

Späť na hlavnú stránku

Najčítanejšie


Najnovšie