Na pomoc slovenským
športovcom pôjde

0
eur
+1 CENT za každý tiket

Zapoj sa aj ty a získaj finančný grant na tvoju športovú budúcnosť

viac o projekte
pošli nám tvoje zaujímavé video a možno podporíme práve teba!
Späť na hlavnú stránku

Vďaka podpore z Fondu pôjde na medzinárodné preteky

Stávková spoločnosť Niké podáva pomocnú ruku slovenským amatérskym športovcom a mladým talentom. Na tento účel založila Fond pre budúcnosť športu, v ktorom sa môžu slovenskí športovci prostredníctvom svojho videa uchádzať o finančný príspevok. Niké už takto podporila 312 športových subjektov, medzi ktorých rozdelila sumu 579 900 €.

„Je pekné, že Niké dáva časť príjmov do športu“

Veľkej obľube sa Fond teší aj medzi krasokorčuliarmi. Najnovšie sa z grantu 2 500 € teší deväťročná Alica Drdáková z Kraso klubu Žilina, ktorá sa na ľad prvýkrát postavila vo svojich troch rokoch. „Fond pre budúcnosť športu je krásna myšlienka, keď Niké dáva časť svojich príjmov zo stávkovania do športu a pomáha tak v rozvoji našich mladých talentov,“ zneli pochvalné slova Alicinej mamy a trénerky v jednej osobe. „Podpora od Niké nám veľmi pomohla, vďaka nej sme Alicu prihlásili na medzinárodné preteky v Slovinsku a Maďarsku. Poskytnuté prostriedky však pôjdu aj na ďalšie veci ako sústredenia a nový kostým, ktoré spolu so štartovným patria medzi najdrahšie položky,“ pokračovala Michaela Drdáková.

zdroj: archív Alica Drdáková

Alicina mama nabáda na Fond aj ostatných

Prezradila nám, že o Fonde pre budúcnosť športu sa dozvedala prostredníctvom sociálnych sietí, stále ho veľmi pozorne sleduje a dokonca ho odporúča aj ďalším športovcom v jej okolí. „Fond sme sledovali už dlhšie. Spočiatku sme nečakali tak rozsiahly počet odmenených, ale rýchlo sme sa presvedčili o opaku a rozhodli sme sa do neho zapojiť. Teraz nabádam aj ostatných, aby sa do Fondu prihlásili a získali financie na svoj rozvoj.“ Zároveň prezradila aj najbližšie plány a ciele svojej dcéry a zverenkyne: „Momentálne sa do nášho programu snažíme zaradiť dvojitého Axla, ktorého sme trénovali a už nám celkom ide. Medzi najvýznamnejšie podujatia, ktoré plánujeme tento rok absolvovať patria spomínané medzinárodné súťaže v Slovinsku a v Maďarsku, ako aj domáca Veľká cena Žiliny.“

Skúste svoje šťastie vo Fonde pre budúcnosť športu aj vy!

Ak ste predstaviteľom amatérskej športovej činnosti alebo patríte medzi mladé talenty, potom je tu Fond práve pre vás! Natočte video, v ktorom sa prestavíte, prihláste ho do Fondu stránke www.nikefondsportu.sk a možno finančná podpora od Niké neminie ani vás.

Späť na hlavnú stránku

Najčítanejšie


Najnovšie