Alexander Slafkovský: „Len vlastným úsilím a chcením sa môže otvoriť cesta medzi najlepších!“

V júni sa po troch rokoch dočkal víťazstva vo Svetovom pohári. Cenný triumf ho vyšvihol aj najvyššie v ankete Niké športovec mesiaca. Alexander Slafkovský chce na to nadviazať aj v práve začínajúcich MS vo vodnom slalome. V exkluzívnom rozhovore sa dozviete aj to, koho si ako víťaz ankety vybral a získa grant z Fondu pre budúcnosť športu.  

Gratulujeme k úspechu v ankete. Čo to pre vás znamená?

Už niekoľkokrát sa mi podarilo byť v nominácii, avšak až teraz sa mi podarilo zvíťaziť a preto ma to veľmi potešilo. Najviac ma však potešila cena, ktorú som vyhral, že môžem pomôcť niekomu, kto to potrebuje.

Triumf v ankete prišiel po úspechu vo Svetovom pohári. Aké to bolo stáť na najvyššom stupienku?

Ten pocit, keď znie slovenská hymna je asi najkrajší pocit v živote reprezentanta. 

Čakajú vás MS vo vodnom slalome. S akými ambíciami vstupujete do šampionátu v Nemecku?

Na MS mám ambíciu predviesť finálovú jazdu, po ktorej budem môcť dvíhať ruky a verím, že to bude stačiť na taký výsledok, aby mohli dvíhať ruky aj slovenskí fanúšikovia.

Ako víťaz ankety ste mali možnosť vybrať si niekoho, kto získa grant z Fondu pre budúcnosť športu. Koho ste si vybrali a prečo?

Vybral som si mikulášskych mladých športovcov, ktorí majú ambíciu niečo v športe dokázať a viem, že takýto grant im vie k tomu aspoň trochu napomôcť. Sú to Adrian Kubík (lyžovanie) a Adam Nemec (hokej).

Čo hovoríte na Fond pre budúcnosť športu od Niké?

Netušil som, čo znamená výhra v ankete Niké športovec mesiaca. Keď som sa dozvedel, že je to možnosť udeliť grant pre niekoho, veľmi som sa potešil, že to celé dáva hlbší a efektívny zmysel. 

Ako si vy spomínate na začiatky vo svojej kariére. Čo vám najviac pomohlo?

Ťažko porovnávať vtedajšiu dobu s tou dnešnou, avšak jedno zostáva asi to isté, že len vlastným úsilím a chcením  sa môže otvoriť cesta medzi najlepších na svete.

Ako to vyzerá s nádejami vo vodnom slalome na Slovensku? Vidíte v niekom nového Alexandra Slafkovského?

Je pravda, že možno nemáme vo vodnom slalome silnú celú generáciu ako to bývalo v minulosti, ale máme v každej kategórii niekoho, kto bude môcť držať vodný slalom nad vodou aj v budúcnosti.

Čo by ste odkázali všetkým talentovaným športovcom na Slovensku?

Aby ich nezodrali tréneri a rodičia v mladom veku, keď ich ten šport najviac baví. Nie je nič horšie ako vyhorený mládežnícky talent, končiaci so športom práve vtedy, keď sa jeho kariéra mala len skutočne začať.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach