Atlétka Lenka Predajnianska sa po zranení vracia do tréningového procesu

Stávková spoločnosť Niké stojí na strane slovenského športu. Popri sponzoringu viacerých vrcholových klubov, jednotlivcov, zväzov, podujatí či športových arén podporuje aj našich amatérov a mladé talenty. Tí sa môžu svojím prezentačným videom uchádzať o finančný príspevok z Fondu pre budúcnosť športu. Niké už prostredníctvom tohto projektu medzi 444 športových subjektov rozdelila sumu 964 400 €. Tieto čísla však neustále narastajú a podpora z Fondu sa ešte ani zďaleka nekončí.

„Fond poskytuje výbornú pomoc najmä pre mladých“

Trojtisícový grant získala atlétka Lenka Predajnianska z klubu ŠK Dukla Banská Bystrica, ktorá sa o Fonde dozvedela prostredníctvom sociálnych sietí. Špecializuje sa na beh na kratšie trate a jej najobľúbenejšou disciplínou je šprint na 400 m. Venuje sa však aj „stovke“,  „dvestovke“ či štafete. „Pridelené peniaze mi veľmi pomôžu. Fond pre budúcnosť športu predstavuje výbornú pomoc, obzvlášť pre mladých, pretože šport je v dnešnej dobe finančne náročný a nie každý si môže dovoliť sa mu venovať,“ vysvetľovala bežkyňa.

Slovenský rekord v štafete

Lenka má na konte viacero medailových úspechov z majstrovstiev Slovenska – konkrétne ide o štyri zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú. Vlani bola členkou slovenskej reprezentácie, ktorá na MS do 23 rokov v estónskom Tallinne vytvoril nový národný rekord v štafete.

Najbližším cieľom pre sympatickú atlétku je momentálne predovšetkým plnohodnotný návrat do tréningového procesu, keďže kvôli zdravotným problémom bola štvrť roka mimo. A aj na splnenie tohto účelu jej pomôže práve pridelený grant, ktorý použije na pokrytie nákladov na fyzioterapiu, rehabilitáciu a lepšiu športovú prípravu do budúcej sezóny. „Verím, že aj vďaka vašej podpore sa mi ďalší rok podarí odštartovať v zdraví a v čo najlepšej forme,“ želá si odmenená Lenka Predajnianska.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ste mladým talentom alebo sa venujete niektorému športu na amatérskej úrovni? Potom je tu Fond pre budúcnosť športu práve pre vás a aj vy sa môžete ocitnúť medzi odmenenými! Ako na to? Je to jednoduché! Stačí natočiť video, v ktorom sa predstavíte a prihlásite ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno podporíme aj vás!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach