Bronzová Zuzana Rehák-Štefečeková si vystrieľala titul Niké športovkyňa mesiaca

Naša zlatá olympionička z Tokia 2020 a ambasádorka Fondu pre budúcnosť športu opäť zahviezdila. Zuzana Rehák-Štefečeková si na MS v brokových zbraniach v trape vystrieľala bronzovú medailu a ako prvá Slovenka sa kvalifikovala na letné olympijské hry do Paríža. Niké športovkyňou mesiaca sa stala druhýkrát.

Zuzana Rehák-Štefečeková získala na MS celkovo už tretí bronz, raz sa radovala zo striebra, kdežto v Mníchove 2010 a Čangwone 2018 sa tešila z titulu majsterky sveta. Vďaka výbornému umiestneniu vybojovala 38-ročná športovkyňa pre našu streľbu už šiestu olympijskú miestenku.

Rodáčka z Nitry sa Niké športovkyňou mesiaca premiérovo stala po zisku zlatej medaile na olympiáde v Tokiu 2020. Zuzka má vďaka partnerovi ankety, spoločnosti Niké, aj druhýkrát možnosť vybrať si športový subjekt, ktorý získa grant vo výške 5 000 € prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu.

Ambasádorka spomínaného Fondu sa stala najlepšou športovkyňou mesiaca september s drvivým náskokom. Na 2. mieste nechala juniorskú majsterku sveta v rýchlostnej kanoistike Bianku Sidovú a na 3. pozícii v ankete Niké športovec mesiaca skončil strieborný zápasník vo voľnoštýliarskej kategórii do 74 kg Tajmuraz Salkazanov.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach