Budúca hokejová hviezda? Sedemročný Miško sa môže zlepšovať aj vďaka Fondu

Fond pre budúcnosť športu už odmenil viaceré hokejové kluby i jednotlivcov a najnovšie sa do tejto spoločnosti pridal aj 7-ročný nádejný hokejista Miško Hanuliak. Jeho video sa Komisii Niké páčilo natoľko, že ho odmenila sumou 5000 eur.

Učiť sa chodí do Česka

Radostnú novinu o štedrom grante sme oznámili Miškovmu otcovi, ktorého sme zachytili na tréningu v Česku. „Snívame o tom, že z Miška vyrastie kvalitný hráč a hokej ho bude neustále baviť. V Česku sa pripravujeme radi, sú tu dobrí tréneri, ktorí odovzdávajú deťom cenné radi. Miškovi sa tu páči, je tu dobré zázemie.“

Miško je veľmi aktívny aj na sociálnych sieťach. Na Instagrame má vyše 11-tisíc sledovateľov a pravidelne informuje, ako športovo napreduje. Okrem hokeja ho baví aj tenis alebo golf, ale je zrejmé, ktorý šport mu najviac učaroval. „Malý nerozpráva o ničom inom iba o hokeji. Verím, že aj s vašou pomocou bude napredovať. Ja sa z pozície rodiča snažím robiť maximum, ale v konečnom dôsledku je na ňom, kam povedú jeho športové kroky,“ zamýšľa sa otec, ktorý sa zhodou okolností tiež volá Michal.

Obľúbencom Connor McDavid

Okrem toho, že Miško miluje hrať hokej, s obľubou ho aj sleduje. Neunikli mu ani nedávno skončené majstrovstvá sveta vo Fínsku, kde s oduševnením fandil našim. „Ako sa Slovákom viac a viac darilo, aj Miško nás uprosil, aby sme mu dovolili sledovať zápasy dlhšie. Večer pozeral najprv iba 1. tretinu, potom aj 2. a štvrťfinále s Fínskom už celé,“ smeje sa Miškov otec a dodáva, že obdivuje mladíkov Slafkovského či Nemca, ale jeho najväčším idolom je Kanaďan Connor McDavid. Stretol sa už aj s takými hviezdami ako Marián Gáborík, Marián Hossa či Tomáš Kopecký.

Miškov otec má jasno aj v tom, kam pôjdu prostriedky z grantu Fondu. „V budúcnosti by sme sa chceli navštíviť kempy v Amerike, kde by nám vedel s logistikou pomôcť aj náš známy, útočník New Jersey Devils Pavel Zácha. Taktiež by sme peniaze využili na zaplatenie individuálnych tréningov a na nákup hokejovej bránky.“

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Pokiaľ bude kvalitné a zaujme komisiu Niké, odmena ťa neminie.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Najlepšia svetová lyžiarka si splnila svoj životný sen. Stala sa olympijskou víťazkou v jej obľúbenom slalome. Vďaka tomu už po šiestykrát sa stala víťazkou Niké Športovec mesiaca!

Viac v článku
Sleduj Petru na sociálnych sieťach