CK EPIC Dohňany: Grant z Fondu pomôže najmenším

Medzi čerstvo odmenenými vo Fonde pre budúcnosť športu od stávkovej spoločnosti Niké je aj cyklistický klub CK EPIC Dohňany. Nadšenci z Považia sa už dlhodobo venujú cyklistike. Tá má v Dohňanoch bohatú históriu a neodmysliteľne patrí na cyklistickú mapu Strednej Európy. Napredovať môže aj vďaka grantu z Fondu v hodnote 2500 €.

Vychovávajú talenty

Dohnianský klub neoficiálne funguje už 25 rokov, za ten čas vychoval množstvo úspešných cyklistov a zorganizoval európsky šampionát v horskej cyklistike, či iné preteky, ktoré sem prilákajú desiatky amatérskych i profesionálnych cyklistov. Momentálne však v klube kladú dôraz na najmladších cyklistov. Učia ich správnym športovým návykom a prístupom. „V súčasnosti zastrešujeme v klube 35 detí vo veku od 9 do 18 rokov, ktoré sa venujú cestnej, horskej, dráhovej cyklistike a cyklokrosu. V tohtoročnej sezóne sme v dráhovej cyklistike získali 1. miesto, v cestnej a horskej 2. miesto a ukončenej cyklokrosovej sezóny 2020/2021 1. miesto. Príprava mladých jazdcov je veľmi pestrá, nie je to len o bicyklovaní, ale organizujeme zaujímavé výlety a ponúkame deťom bohatý program. Hrajú halové loptové športy, chodia plávať, behať, či cvičiť jógu. Treba ich hlavne motivovať, nech ich šport baví a výsledky sa dostavia,“ priblížila trénerka Monika Kadlecová.

zdroj: archív CK EPIC Dohňany

Pôjdu na sústredenia do Tatier

Aj cyklisti potrebujú na svoje fungovanie a tréningy peniaze. Samotné bicykle nie sú vôbec lacná záležitosť, deti musia meniť veľkosti veľmi často. Klub sa rodičov snaží odbremeňovať aspoň tým, že organizuje rôzne sústredenia a pripravuje ich na preteky. Túto podporu určite využijeme na nákup materiálu alebo na pokrytie nákladov na sústredenia, ktoré nás čakajú v najbližšej dobe. V zime máme v pláne ísť do Tatier, aby sme boli dobre pripravení na novú sezónu.“.

Cyklisti vedia, že tréningy sa často nezaobídu bez problémov. Verme, že aj vďaka rôznym iniciatívam sa cyklisti budú cítiť na ceste bezpečnejšie. Do jednej takej sa zapojil aj klub CK EPIC Dohňany a pridal sa k apelom, nech sú všetci účastníci premávky ohľaduplnejší. “Tento rok sme spustili aj menšiu kampaň na podporu 1,5-metrového odstupu pre cyklistov. Kvôli lepšej osvete nosíme logo 1,5 m aj na našich dresoch.“

zdroj: archív CK EPIC Dohňany

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Pokiaľ bude kvalitné a zaujmeš Komisiu Niké, odmena ťa neminie.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach