„Čo keby sme natočili video? Možno nám pomôžu!“

Podľa prihláseného videa z dielne Slovenskej technickej univerzity všetko začalo telefonátom dvoch študentov. Pred nimi boli svetové medziuniverzitné majstrovstvá WIUC 2023 v Paríži. Hovorili, že to nebude vôbec lacné, ale Fond pre budúcnosť športu by im mohol pomôcť. Presne tak sa aj stalo. Získali 5 000 €!

Zdroj fotiek: Milana Halušková

Okrem zážitkov priniesli aj medaily

Aj vďaka spomínanému grantu mohli ľahšie zniesť nemalé náklady, ktoré mali s reprezentáciou svojej univerzity. „Všetko si spočiatku platia študenti sami. Okrem toho, že sa snažíme vybaviť nejaké financie na úrovni univerzity, oslovili sme aj sponzorov. Dostali sme aj nápad natočiť video a pokúsiť sa uspieť vo Fonde pre budúcnosť športu. Stalo sa a za to sme nesmierne vďační.“ Povedal nám odborný asistent na oddelení telesnej výchovy a športu FCHPT STU, Matej Babic, ktorý bol v Paríži trénerom futbalistov a vedúcim výpravy. Okrem toho pôsobí aj ako tréner brankárov U21 vo futbalovom Slovane.

Študenti sa každoročne menia, ale Slovenská technická univerzita v Bratislave na spomínanom prestížnom podujatí nie je „zelenáčom“. Doposiaľ sa konalo osem ročníkov svetových medziuniverzitných majstrovstiev a STU je pravidelným účastníkom. Sme hrdí, že posledná účasť, ktorú podporil aj Fond pre budúcnosť športu, bola mimoriadne úspešná. „Spätne som si pozeral výsledky a za posledných 6 rokov sme väčší úspech nedosiahli. Až teraz sme získali dve medaily a okrem toho sme zaknihovali ďalšie výborné umiestnenia.“

„Pre každého to bol veľký zážitok“

Bronz si budúci inžinieri vybojovali vo futbale a volejbale. „Mojim cieľom po minulom roku bolo zlepšiť našu úroveň. Nehovorím však len o výsledkoch, na ktoré som nechcel tlačiť. Chcel som väčšiu výpravu študentov, čo sa nám podarilo a rovnako sme sa mohli prihlásiť do viacerých športov. Za dôležitú som považoval aj súdržnosť. Keď mali napríklad zápas futbalisti, tak ich boli podporiť ostatní, ktorí práve nehrali a platilo to aj naopak. Navyše sme vďaka sponzorom boli jednotne oblečení.“ V porovnaní s predošlým ročníkom cestovalo na medziuniverzitné MS 59 členov namiesto 44 a okrem toho mala STU okrem futbalu a volejbalu zastúpenie v basketbale 3×3, bedmintone aj v plávaní. Všetky ambície tak s prehľadom splnili.

„Myslím si, že pre každého to bol veľký zážitok. S organizáciou bolo veľa práce, ale keď som videl radosť a ako sa všetci podporujú, tak som si povedal, že to stálo za to.“ Matej Babic nám porozprával aj o rivalite STU s Univerzitou Komenského, z ktorej by si mohli brať mnohí príklad. „Proti nášmu najväčšiemu rivalovi sme vo futbale nastúpili v semifinále. Na zápase sme si nič nedarovali, prehrali sme po penaltách, ale po ňom sme boli opäť kamaráti, dokonca sme im aj zafandili vo finále.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Stačilo jedno video a študenti Slovenskej technickej univerzity môžu spomínať na veľkolepý športový zážitok do konca života. Športový sen si však vďaka Fondu pre budúcnosť športu môžete splniť aj vy. Preštudujte si všetky podmienky a prihláste sa na stránke www.nikefondsportu.sk. Prajeme veľa šťastia!

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach