Fond myslí na budúcnosť slovenského hokeja

Hokejový ošiaľ sa počas MS pod Tatrami zakaždým opakuje. Fond pre budúcnosť športu však na rozvoj hokeja myslí počas celého roka. Podporil už 31 hokejových subjektov, ktorým rozdelil takmer 100 000 €. Azda aj vďaka tomu u nás vyrastie nový reprezentant. Pred štvrťfinále MS sme hodili reč s tromi odmenenými.

Liptovskí draci napredujú kvalitatívne aj kvantitatívne

Hokejové talenty z Liptovského Mikuláša sa do Fondu pre budúcnosť športu prihlásili s cieľom skvalitniť tréningové zázemie pre deti a mládež. Podporení boli pred dvoma rokmi a za ten čas u nich nastal značný pokrok. „Rozrástli sme sa a momentálne sa staráme o takmer 300 hokejistov. Posunuli sme sa aj zo športovej stránky. Juniorka postúpila do Extraligy a dva roky v nej pôsobí aj dorast,“ povedala predsedkyňa klubu Silvia Čerstvík.

Zmien však bolo viac. Hokejové talenty sa zmenili na Drakov. „Legendy vravia, že na Liptove žili draci, ktorí vedeli útočiť, strážiť aj ochraňovať.“ V klube sa snažia naďalej vyvíjať a prispôsobovať sa novým trendom. Túžia, aby z detí okrem športovcov vyrástli inteligentní a silní ľudia, ktorí sa v kolektíve vedia podporiť.

Zdroj foto: Draci LM

Jednou z hlavných osobností projektu je Martin Cibák a k jeho prínosu sa vyjadril klubový inštruktor Milan Sejna. „Martin je srdcom projektu. Vďaka bohatým skúsenostiam vylepšuje podmienky pre výchovu a vzdelávanie mládeže.“ Draci Liptovský Mikuláš do poslednej chvíle fandili našim reprezentantom. Najviac oceňujú ich bojovnosť a tímovosť.

„Vyhrali sme prvý zápas a to je veľká vec“

Hokej bol v Bánovciach nad Bebravou pred rokom znovuzrodený. S obnoveným štadiónom prišlo aj vedenie so smelými plánmi. V prihlásenom videu spomenuli, že by sa zišla aj výstroj a s ňou novovzniknutému klubu pomohol Fond pre budúcnosť športu. O napredovaní nám porozprával tréner Šimon Ďurech. „Vyhrali sme prvý zápas a to je veľká vec. Dokopy sme totiž dali chlapcov, ktorí mali nakorčuľovaných zhruba 5 mesiacov a v súťažiach sme konkurovali hokejistom s päťročnými skúsenosťami.“ HK Spartak zorganizoval napríklad aj hokejový ples, z ktorého výťažok pôjde na sústredenie.

Odhodlanie vedenia sa prejavuje aj v stále profesionálnejších podmienkach. V prípravke sa napríklad starajú už o 63 detí. Za rok má novovzniknutý klub za sebou kvantom práce, ale aj víziu do budúcna. „Našou prioritou je výchova mládeže. Nalákať čo najviac detí k hokeju a pohybu.“ Neobišli sme ani prebiehajúce MS. Najviac sa im páčila bojovnosť našich reprezentantov. „S disciplínou to už bolo horšie, ale naši hráči dreli a napriek nižšej kvalite predvádzali veľmi pekný hokej.“ S mladými hokejistami spoločne nepozerali zápasy, pretože im to časovo nevyšlo, ale viackrát si zafandili v predošlom roku.

Karpatský Sokol uhradí viac hodín na ľadovej ploche

Pezinčania patria medzi hokejové subjekty, ktoré získali grant v najnovšej várke odmenených. S narastajúcim množstvom detí potrebujeme viac hodín na ľadovej ploche, a preto sa grant hodí na ich uhrádzanie v nasledujúcej sezóne,“ prezradil manažér Marek Majdák.

Karpatský Sokol funguje ani nie 5 rokov a je prvým hokejovým klubom v Pezinku. Jeho členovia za tak malú dobu spravili niekoľko krokov vpred. „Začali sme pracovať s úplne najmladšími deťmi, ktoré postupne vychovávame. Zapojili sme ich aj do domácich súťaží a medzinárodných turnajov. Vytvorili sme im profesionálne podmienky, ktoré sa snažíme každým rokom vylepšovať.“

Kategóriu dospelých nemajú v pláne a teda všetku energiu dávajú do výchovy detí. „Chceme podporiť ich prípravu na profesionálny, či univerzitný hokej alebo u nich minimálne vybudovať vzťah k športu a zdravému životnému štýlu.“ Majstrovstvá sveta sledujú aj v Pezinku. Naši chlapci ich, podobne ako celý hokejový svet, očarili výkonmi pôvodne odpisovaných brankárov.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Fond pre budúcnosť športu môže pomôcť aj vám a to ani z ďaleka nemusíte patriť do hokejovej rodiny, ktorá je aktuálne na výslní mediálnej pozornosti. Stačí vám nahrať ani nie dvojminútové video, kde predstavíte seba aj svoje vízie. Následne ho nahrajte na stránku www.nikefondsportu.sk a už vám prajeme len veľa šťastia.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Náš reprezentant Stanislav Lobotka sa aj so spoluhráčmi z Neapola stali majstrami Talianska a titul v jednej z TOP5 futbalových líg je pre hráča zo Slovenska vždy výnimočný. Preto sa stal aj Niké športovcom mesiaca. Gratulujeme!