Fond podporil aj deväťročnú gymnastku Dorotu Hanu Strmenskú

Fond pre budúcnosť športu, prostredníctvom ktorého stávková spoločnosť Niké finančne podporuje slovenských amatérskych športovcov a mladé talenty, už počas svojej existencie udelil 476 jednotlivcom a kolektívom celkovú sumu vyše jeden milión eur. Počet odmenených je poriadne pestrý a šancu získať finančný grant má naozaj každý bez ohľadu na druh športu či hodnotu dosiahnutých úspechov.

Športovú gymnastiku má v krvi

Z podpory sa teší aj 9-ročná Dorota Hana Strmenská, ktorá sa od malička pohybuje v gymnastickom prostredí. Jej mama je gymnastickou trénerkou a pre malú Dorotu sa tak už od útleho veku stala telocvičňa akýmsi prirodzeným prostredím. Niet sa preto čomu diviť, že aj jej veľmi rýchlo učarovala športová gymnastika. My sme sa telefonicky spojili s mamou talentovanej športovkyne, ktorá sa udelenému grantu potešila: „Je výborné, že sa takto podporujú mladí športovci a rodičia tak majú možnosť zabezpečiť svojim deťom lepšie podmienky. Za pridelenú sumu sme veľmi vďační.“

Za lepšími podmienkami sa presúva do Detvy

Dorota je kvôli napĺňaniu svojho športového sna počas týždňa odlúčená od rodičov. Študuje a trénuje totiž v Detve, kde býva spolu so svojou babkou. „Naša dcéra sa teraz vo veku 9 rokov presťahovala do Detvy, aby mohla navštevovať tréningy päťkrát do týždňa. Každodenné dochádzanie z Prievidze, kde žijeme, bolo pre nás totiž nielen časovo, ale najmä finančne, poriadne náročné a chceli sme Dorote zabezpečiť lepšie podmienky na rozvoj. V Detve trénuje pod dohľadom bývalej reprezentačnej trénerky a tamojšia hala je, čo sa týka gymnastického náradia, najlepšia na Slovensku. Financie z Fondu nám preto určite prídu vhod a pomôžu nám v pokrývaní nákladov na dopravu, sústredenia a ďalšie bežné športové potreby,“ vysvetľovala nám situáciu s Dorotiným trénovaním mimo domovského mesta pani Dagmara Strmenská.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Skvelý projekt na podporu športovcov stále pokračuje a finančnú dotáciu na rozvoj svojho talentu a schopností môžete získať aj vy. Natočte svoje prezentačné video, prihláste ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a uchádzajte sa o finančný grant!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach