Fond pomohol aj veslárovi Petrovi Strečanskému

Stávková spoločnosť Niké popri rozsiahlej podpore slovenského profesionálneho a vrcholového športu pomáha aj našim amatérom a mladým talentom. Na tento účel založila Fond pre budúcnosť športu, v ktorom sa môžu jednotlivci či kolektívy uchádzať o finančnú pomoc na základe svojho videa. Niké už takto z Fondu medzi 476 žiadateľov rozdala sumu 1 067 900 € a projekt sa ani zďaleka nekončí.

Na juniorských MS bol najmladším pretekárom

Finančný grant získal aj 17-ročný veslár Peter Strečanský, ktorý dosahuje úspechy nielen na slovenskej, ale aj medzinárodnej scéne. Pochváliť sa môže niekoľkými titulmi mládežníckeho majstra Slovenska. Na majstrovstvách sveta juniorov 2021 v bulharskom Plovdive obsadil, ako najmladší účastník vo svojej kategórii, pekné 15. miesto a na európskom juniorskom šampionáte skončil na siedmej priečke.

Vlani už z juniorských MS odchádzal s bronzovou medailou v skife, čo sa predtým žiadnemu Slovákovi nepodarilo, a o mesiac na to vybojoval tretí najcennejší kov aj na ME do 23 rokov. Taktiež spomenieme tretie miesto na medzinárodnej dorasteneckej regate olympijských nádejí. Len pred pár dňami bol medzi ocenenými na podujatí Športovec Národného športového centra 2022.

Trénuje už s novým bicyklom

Obrovským snom Petra Strečanského je jedného dňa štartovať na najslávnejších hrách, prebojovať sa tam je však extrémne náročné. „Z dotácie z Fondu pre budúcnosť športu máme veľkú radosť. Šport je v dnešnej dobe drahý a takýto projekt je preto najmä pre mladých výbornou vecou,“ zneli spokojné slová otca a zároveň trénera nádejného veslára. „Poskytnuté financie Petrovi pomohli v kúpe bicykla, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou našich aeróbnych tréningov,“ prezradil ako získanú sumu využili. V máji tohto roka by to chcel Peter skúsiť na pretekoch Svetového pohára dospelých a v tom istom mesiaci sa predstaví aj na juniorských majstrovstvách Európy. V auguste potom prídu na rad majstrovstvá sveta juniorov.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Ak patríte aj vy medzi športovcov, neváhajte a zapojte sa do možnosti získať finančný grant z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Je to jednoduché. Stačí natočiť svoje prezentačné video a nahrať ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno aj vám pomôže Fond pri plnení športových snov.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach