Fond pomôže aj krasokorčuliarke Lucii Bogdáňovej

Stávková spoločnosť Niké pokračuje s podporu slovenských amatérskych športovcov a mladých talentov aj v roku 2022. Prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu, v ktorom sa športovci uchádzajú o finančný grant na základe svojho videa, už medzi takmer 350 jednotlivcov či kolektívov rozdelila sumu takmer 700 000 €.

zdroj: archív Lucie Bogdáňovej

„Fond výrazne pomáha individuálnym športovcom“

Medzi prvými odmenenými v novom kalendárnom roku je aj krasokorčuliarka Lucia Bogdáňová z Prešova, ktorej mama sa správe o pridelenom grante veľmi potešila: „Fond pre budúcnosť športu vnímam ako vynikajúci projekt, obzvlášť v dnešnej dobe, kedy je dôležité každé euro. Veľmi pomáha najmä predstaviteľom individuálnych športov, v ktorých sú vysoké výdavky.“

Financie na zlepšenie tréningových a súťažných podmienok

Lucia to mala od vypuknutia pandémie koronavírusu, rovnako ako ostatní športujúci na ľadových plochách, s trénovaním poriadne náročné. V priebehu posledného roka a trištvrte jej príprava prebieha zväčša „na suchu“, no o to viac si vážila každú chvíľu na ľade. Štartuje najmä na slovenských podujatiach, no má za sebou aj úspešné vystúpenia na zahraničných súťažiach.

Financie z Fondu pôjdu na širšie spektrum položiek. „Pridelenú sumu chceme využiť na zaplatenie individuálnych tréningov, nových korčúľ, keďže staré sa už rozpadávajú, kostýmov i choreografie na voľnú jazdu a krátky program. Vďaka ním tiež naplánujeme účasť na niektorej z medzinárodných súťaží,“ vysvetľovala pani Bogdáňová.

zdroj: archív Lucie Bogdáňovej

Fond je tu aj pre vás!

Venujete sa aktívnej športovej činnosti a zišla by sa vám finančná pomoc? Potom je tu Fond pre budúcnosť športu práve pre vás. Natočte video, v ktorom sa predstavíte a prihláste ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno budete medzi odmenenými aj vy.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach