Fond pomôže aj krasokorčuliarke Lucii Bogdáňovej

Stávková spoločnosť Niké pokračuje s podporu slovenských amatérskych športovcov a mladých talentov aj v roku 2022. Prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu, v ktorom sa športovci uchádzajú o finančný grant na základe svojho videa, už medzi takmer 350 jednotlivcov či kolektívov rozdelila sumu takmer 700 000 €.

zdroj: archív Lucie Bogdáňovej

„Fond výrazne pomáha individuálnym športovcom“

Medzi prvými odmenenými v novom kalendárnom roku je aj krasokorčuliarka Lucia Bogdáňová z Prešova, ktorej mama sa správe o pridelenom grante veľmi potešila: „Fond pre budúcnosť športu vnímam ako vynikajúci projekt, obzvlášť v dnešnej dobe, kedy je dôležité každé euro. Veľmi pomáha najmä predstaviteľom individuálnych športov, v ktorých sú vysoké výdavky.“

Financie na zlepšenie tréningových a súťažných podmienok

Lucia to mala od vypuknutia pandémie koronavírusu, rovnako ako ostatní športujúci na ľadových plochách, s trénovaním poriadne náročné. V priebehu posledného roka a trištvrte jej príprava prebieha zväčša „na suchu“, no o to viac si vážila každú chvíľu na ľade. Štartuje najmä na slovenských podujatiach, no má za sebou aj úspešné vystúpenia na zahraničných súťažiach.

Financie z Fondu pôjdu na širšie spektrum položiek. „Pridelenú sumu chceme využiť na zaplatenie individuálnych tréningov, nových korčúľ, keďže staré sa už rozpadávajú, kostýmov i choreografie na voľnú jazdu a krátky program. Vďaka ním tiež naplánujeme účasť na niektorej z medzinárodných súťaží,“ vysvetľovala pani Bogdáňová.

zdroj: archív Lucie Bogdáňovej

Fond je tu aj pre vás!

Venujete sa aktívnej športovej činnosti a zišla by sa vám finančná pomoc? Potom je tu Fond pre budúcnosť športu práve pre vás. Natočte video, v ktorom sa predstavíte a prihláste ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno budete medzi odmenenými aj vy.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Ženská reprezentácia v stolnom tenise

Ženská reprezentácia v stolnom tenise prepísala históriu! Na MS družstiev v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších tímov, čo je nové maximum pre našu krajinu.

Viac v článku
Sleduj stolný tenis na sociálnych sieťach