Fond pre budúcnosť športu a malý futbal

Fond pre budúcnosť športu za viac ako tri roky existencie podporil dvojciferné množstvo tímov, ktorých najväčšia vášeň je malý futbal. O to väčšiu radosť máme z toho, že sa reprezentácia z tohto športu predstaví na MS druhýkrát v histórii a my budeme pri tom! Hráči budú nás, respektíve naše logo, po celý čas nosiť na dresoch.

Pri tejto príležitosti sme oslovili štvornásobného majstra bratislavskej Niké TOP ligy, ktorý sa malému futbalu venuje takmer desať rokov. Ako sa mu darí a kam to podľa jeho zakladateľa dotiahne naša reprezentácia, ktorej generálnym partnerom je spoločnosť Niké?

Na šampionáte sa Slovensko predstaví druhýkrát v histórii. V premiérovom ročníku sa dostalo do štvrťfinále, keď vyhralo základnú skupinu, v osemfinále si na penalty poradilo s Moldavskom (4:3) a stopku mu vystavila až Brazília (1:2). Celkovo piaty svetový šampionát sa koná od 26. októbra do 4. novembra v Spojených arabských emirátoch a do našej skupiny vyžrebovali Albánsko, Anglicko a Francúzsko, pričom Slovensko bolo ťahané z prvého koša.

Podľa štvornásobného majstra získame medailu

AFT Wolves bol vo Fonde pre budúcnosť športu odmenený medzi úplne prvými športovými subjektami. Štvornásobný majster bratislavskej Niké TOP ligy je jedným z jej najúspešnejších tímov. „Pred aktuálnym ročníkom sme po slabšej sezóne pomenili asi ¾  kádra a to prinieslo ovocie. Sme tretí a keďže sme do sezóny išli so záchranárskymi cieľmi, tak sme s ním skutočne spokojní,“ opísal nám aktuálnu situáciu zakladateľ klubu Marek Bujňák. Prezradil zároveň, že grant z Fondu im pomohol uhradiť štartovné a zároveň si zadovážili nové dresy aj súpravy.

Pozitívny bol aj ohľadom výsledku našej reprezentácie na MS. „Mrzí nás, že sa do tímu nezmestil už náš bývalý dlhoročný spoluhráč Emil Hamadej. Napriek tomu jej budeme držať palce a dokonca si myslíme, že by sa mohla domov vrátiť s medailou. Oproti premiérovému ročníku bude skúsenejšia a keď sa k tomu pridá trochu šťastia, tak by mohla uspieť. Celkovo by som majstra hľadal z trojice USA, Rumunsko a Česko.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Malý, či veľký, Fond pre budúcnosť športu podporuje každý šport na Slovensku a grant môžete získať aj vy. Stačí natočiť ani nie dvojminútové video, prihlásiť ho na stránke www.nikefondsportu.sk a veriť, že sa porota rozhodne podporiť práve vás.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach