Fond pre budúcnosť športu má 2 roky a opäť odmeňoval: Malým, stredným a veľkým športovcom rozdal už vyše 830-tisíc €

Fond pre budúcnosť športu oslavuje 2 roky od vzniku a športovci po novom kole odmeňovania sa tešia z podpory ich ďalšieho napredovania. Spoločnosť Niké tak pomocou Fondu pomohla už vyše 400 športovým subjektom, ktorým rozdala 835 900 €.

Adrenalín majú v krvi

Na Slovensku sa už, žiaľ, skôr netradičnému športu, skokom na lyžiach, venujú 12-ročný Marek a 8-ročná Daniela Potančokoví. Porotu Fondu však ich príbeh nesmierne zaujal, odmenila ich grantom 4 000 € a možno práve súrodenci Potančokoví budú na prahu novej éry skokov na lyžiach na Slovensku. „Marek prišiel k skokom na lyžiach náhodou. Keď mal 8 rokov, tak sme si išli požičať lyže a na svahu si ho všimli členovia zo skokanského klubu. Zavolali ho, páčil sa im a on sa do zimného športu hneď zamiloval. Adrenalín má v krvi, ani po zranení nemal strach nabehnúť späť do tréningov. Danielka zase videla ako sa mu darí, zbiera medaily, poháre, a tak ju to uchvátilo, že tiež chcela hneď skákať. Začala už ako 4-ročná,“ priblížila nám ich mamina Elena. Grant použijú na športové potreby a nákladné tréningy v zahraničí.

Nové hokejky a turnaje v zahraničí

Podpora z Fondu pre budúcnosť športu putuje aj mladému hokejistovi klubu HK Poprad Maximovi Šimkovi, ktorý je kapitánom bronzového tímu z majstrovstiev Slovenska starších žiakov. „Sme veľmi vďační a príjemne prekvapení, že ste sa rozhodli podporiť aj nášho syna Maxima. Veľmi oceňujeme, že Fond pre budúcnosť športu má široké športové zameranie a dvere sú v ňom otvorené každému jednotlivcovi i kolektívu. Je to skvelá pomoc najmä pre deti a páči sa mi, že prichádza zo zdrojov súkromnej spoločnosti,“ netajila spokojnosť mama odmeneného hokejistu Simona Šimková Lištiaková. Poskytnuté financie plánujú využiť na nákup hokejok a ďalších športových pomôcok, prípadne na vykrytie nákladov na turnaje v zahraničí.

Očakávame, že naša základňa sa viac ako zdvojnásobí

Grantom bol odmenený aj slávny Inter Bratislava a konkrétne jeho časť, ktorá sa venuje atletike. Predseda občianskeho združenia Jozef Procházka nám priblížil, že peniaze použijú na sústredenia, prenájom telocvične, či posilňovne a na nové dresy. „Aktuálne máme približne 30 registrovaných členov, no očakávame, že členská základňa by v priebehu roka mohla vzrásť na 70-80 členov. Ustúpila korona a my sa snažíme neustále napredovať, napríklad aj preto sme si našli vás. Hľadali sme možnosti, ako pomôcť klubu finančne a vtedy sme natrafili na Fond pre budúcnosť športu.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Okrem skokanov na lyžiach, hokejistu a atletického klubu sa komisia Fondu pre budúcnosť športu najnovšie rozhodla odmeniť aj športového strelca, vzpierača, basketbalistky, tenistov a ďalších. Natočte video aj vy, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a nenechajte, aby vás minul grant z Fondu pre budúcnosť športu.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach