Fond pre budúcnosť športu odmenil ďalších 40 športových subjektov. Celkovo rozdal už 964 400 eur

Fond pre budúcnosť športu opäť odmeňoval. Tentokrát sa zoznam finančne podporených športových subjektov rozšíril o ďalších 40 mien. Z finančnej dotácie sa opäť tešia predstavitelia všemožného športového zamerania ako tenisti, atléti, moderní gymnasti, biatlonisti, lyžiari, krasokorčuliari a ďalší. Úspešný projekt zameraný na podporu slovenských amatérskych športovcov a mladých talentov založila pred vyše dvoma rokmi stávková spoločnosť Niké a počas jeho existencie už medzi 444 jednotlivcov či kolektívov rozdala celkovú sumu 964 400 eur.

Snom tenistu Lukáša Pokorného je prebojovať sa do najlepšej svetovej desiatky

Štedrá suma v podobe 5000 eur putuje tenistovi Lukášovi Pokornému, ktorý sa o Fonde dozvedel prostredníctvom sociálnych sietí. „Fond pre budúcnosť športu vnímam ako veľmi dobrú pomoc pre všetkých uchádzačov. Značne si ju vážim, keďže tenis je finančne poriadne náročný šport,“ zneli ďakovné slová tenistu.

Lukáš patrí medzi hráčov, ktorí dosahujú dobré výsledky vo dvojhre i štvorhre. V roku 2020 sa stal dorasteneckým majstrom Slovenska v dvojhre v hale aj vonku a vo štvorhre v hale. Tento rok sa dostal do finále „pätnásťtisícového“ turnaja v rakúskom Bad Waltersdorfe a do semifinále turnaja v Budapešti. Chce sa neustále zlepšovať, túži byť úspešný na tých najlepších turnajoch na svete a rád by si čoskoro zahral na slávnych grandslamoch. Jeho obrovským snom je jedného dňa sa prebojovať do TOP 10 na svete.

Lenka Predajnianska sa po zranení vracia do tréningového procesu

Trojtisícový grant získala atlétka Lenka Predajnianska z klubu ŠK Dukla Banská Bystrica. Špecializuje sa na beh na kratšie trate a jej najobľúbenejšou disciplínou je šprint na 400 m. „Pridelené peniaze mi veľmi pomôžu. Fond pre budúcnosť športu predstavuje výbornú pomoc obzvlášť pre mladých, pretože šport je v dnešnej dobe finančne náročný a nie každý si to môže dovoliť,“ vysvetľovala bežkyňa.

Lenka už má na konte viacero medailových úspechov z majstrovstiev Slovenska – konkrétne ide o štyri zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú. Vlani bola členkou slovenskej reprezentácie, ktorá na MS do 23 rokov v estónskom Talline vytvoril nový národný rekord v štafete. Najbližším cieľom pre sympatickú atlétku je momentálne predovšetkým plnohodnotný návrat do tréningového procesu, keďže kvôli zdravotným problémom bola štvrť roka mimo. A aj na splnenie tohto účelu jej pomôže práve pridelený grant, ktorý použije na pokrytie nákladov na fyzioterapiu a rehabilitáciu.

Vytrvalostný bežec Michal Staník túži trénovať v St. Moritzi

Grant z Fondu pre budúcnosť športu dostal aj vytrvalostný bežec Michal Staník. Donedávna vekom junior zbiera výborné výsledky na 3, 5 a 10-kilometrovej trati. „Skvelé, takáto správa vždy poteší. Mám za sebou ďalšiu veľmi úspešnú sezónu, vyhral som majstrovstvá Slovenska v behu do vrchu, čakajú ma majstrovstvá Slovenska na dráhe, ME v krosovom behu a potom sa už budem pripravovať na halovú sezónu. Už vo videu som spomenul, že podporu využijem na financovanie vysokohorského sústredenia. Mojim snom je trénovať vo švajčiarskom St. Moritzi, ale určite navštívim aj Tatry,“ prezradil nám úspešný bežec.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Ak patríte medzi amatérskych športovcov alebo mladé talenty, môžete sa pokúsiť získať finančný grant z Fondu pre budúcnosť športu aj vy. Je to jednoduché! Kliknite na www.nikefondsportu.sk a prihláste svoje video.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach