Fond pre budúcnosť športu odmenil Doktoríka s Tóthom a hneď zažiarili

Medzi najnovšie ocenenými vo Fonde pre budúcnosť športu sú aj nesmierne talentovaní kajakári Dominik Doktorík a Ľudovít Tóth, ktorým porota pridelila štedrý 5000-eurový grant. Teraz si môžu kúpiť nový kajak typu K2, ktorý by mohol byť jedným dielom skladačky na ceste kvalifikovať sa raz na olympijské hry.

Úspechy zbierajú od útleho detstva

Kajakári Dominik Doktorík a Ľudovít Tóth sú členmi Kajak & kanoe klubu Komárno. Len 17-roční športovci veria, že by raz mohli nadviazať na najväčšie úspechy komárňanských kajakárov, ktorí sa presadili aj na olympiáde. Našliapnuté k spomínaným métam určite majú. „Už ako 16-roční zdolávali o 2 roky starších súperov,“ prezradil nám otec Ľudovíta Tótha.

Štedrý grant prekvapil

Nádejní športovci zaujali porotu Fondu natoľko, že sa ich rozhodla odmeniť štedrým grantom v hodnote 5 000 €. Hrdý rodič potreboval, aby sme mu sumu štedrého grantu zopakovali. „Ďakujeme veľmi pekne, 5 000 € sme skutočne nečakali. Za pomoc vám patrí srdečná vďaka. Akurát sa chlapci chystajú na bratislavskú Regattu a po dnešnej skvelej informácii budú mať motiváciu navyše.“ Tak sa aj stalo. Chlapcom sa na spomínanej Regatte, ktorej sa zúčastnilo 16 štátov, skutočne darilo. Uspeli v kategórii K2 500m a spolu s Jurajom Kukučkom a Michalom Zruttom triumfovali aj v kategórii K4 500m.

Nový kajak je pomaly na ceste

Talentovaných športovcov čaká dlhá a tŕnistá cesta. Našliapnuté na úspešnú kariéru majú a nechýba im ani odhodlanie. „Oddychujú len raz do týždňa, do tréningov ich netreba tlačiť, viackrát majú aj dvojfázové tréningy a dbajú aj na slušné výsledky v škole.“ Teraz im navyše pomohol aj Fond pre budúcnosť športu, vďaka čomu budú môcť naplniť vytýčené ciele odprezentované vo videu prihlásenom na stránke www.nikefondsportu.sk. „Chlapci si budú môcť dovoliť nový kajak, po ktorom túžili.“

Získajte finančný grant aj vy!

Splňte si svoj športový sen aj vy. Ukážte svoj talent a rovnako aj ciele vo videu, ktoré nepresiahne 2 minúty. Následne natočené video nahrajte na stránku Fondu pre budúcnosť športu a priblížte sa aj vy k vašim športovým cieľom.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Najlepšia svetová lyžiarka si splnila svoj životný sen. Stala sa olympijskou víťazkou v jej obľúbenom slalome. Vďaka tomu už po šiestykrát sa stala víťazkou Niké Športovec mesiaca!

Viac v článku
Sleduj Petru na sociálnych sieťach