Fond pre budúcnosť športu odmeňoval:
Perspektívnym amatérskym jednotlivom a tímom rozdal už vyše 800-tisíc eur

Fond pre budúcnosť športu pomáha slovenským amatérskym športovcom a klubom už 2 roky. Za ten čas pomohol 388 športovým subjektom, ktorým rozdal krásnych 812 400 €. Najlepšou správou po dvoch rokoch je, že Fond pre budúcnosť športu nekončí!

O pár rokov možno aj na olympijskom pódiu

Prihlášku aj s videom poslali na stránku www.nikefondsportu.sk kajakári Dominik Doktorík a Ľudovít Tóth. Len 16-roční športovci veria, že by raz mohli nadviazať na najväčšie úspechy rýchlostnej kanoistiky. Cez víkend napríklad triumfovali na bratislavskej Regatte. Porotu Fondu zaujali natoľko, že sa im rozhodla dať štedrý grant v hodnote 5000 €. Informáciu dostal otec Ľudovíta Tótha, ktorý potreboval, aby sme mu sumu zopakovali. „Ďakujeme veľmi pekne, 5000 € sme skutočne nečakali a za túto pomoc vám patrí srdečná vďaka. Chlapci si teraz budú môcť dovoliť nový kajak.“ Talentovaných športovcov čaká dlhá a tŕnistá cesta, no našliapnuté na úspešnú kariéru majú a nechýba im ani odhodlanie. „Oddychujú len raz do týždňa, do tréningov ich netreba tlačiť a dbajú aj na slušné výsledky v škole,“ prezradil nám Ľudovít Tóth starší.

Nerozpráva o ničom inom iba o hokeji

Do Fondu pre budúcnosť športu sa zapojil aj 7-ročný nádejný hokejista Miško Hanuliak. Jeho otca sme so správou o získanom grante vo výške 5000 € zachytili na tréningu v Česku. „Snívame o tom, že z Miška vyrastie kvalitný hráč a hokej ho bude neustále baviť. V Česku sa pripravujeme radi, sú tu dobrí tréneri, ktorí odovzdávajú deťom cenné rady. V budúcnosti by sme chceli navštíviť kempy v Amerike, kde by nám s logistikou vedel pomôcť aj náš známy, útočník New Jersey Devils Pavel Zácha. Malý nerozpráva o ničom inom iba o hokeji. Verím, že aj s vašou pomocou bude napredovať,“ hovorí otec Michal.

Každé dva roky je potrebný nový bicykel

Medzi najnovšími ocenenými figuruje aj 13-ročná Alexandra Kadlecová, ktorá sa od svojich šiestich rokov venuje horskej cyklistike a môže sa pochváliť štyrmi titulmi majsterky Slovenska. Správu o tom, že Alexandra so svojím videom vo Fonde pre budúcnosť športu uspela, sme oznámili jej mame, ktorá sa o projekte stávkovej spoločnosti Niké dozvedala prostredníctvom známych a následne cez sociálne siete a internet. „Pridelené financie z Fondu pre budúcnosť športu nás veľmi tešia a predstavujú pre nás značnú pomoc. Tomuto športu sa súťažne venuje aj náš syn a pre obe deti musíme v podstate každé dva roky kupovať nové profesionálne bicykle, čo je finančne výrazne náročné,“ vysvetľovala pani Kadlecová. Alexandra je vo svojom športe veľmi úspešná a jej najbližším cieľom je kvalifikovať sa na tohtoročné majstrovstvá Európy do Švajčiarska, k čomu vďaka výborným výsledkom nemá ďaleko.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Fond pre budúcnosť športu najnovšie odmenil kajakárov, hokejistu, cyklistov, gymnastov, basketbalistov, tanečnice a mnoho ďalších. Natoč krátko 2-minutové video, nahraj ho na stránku www.nikefodnsportu.sk a veríme, že ďalší grant bude váš. Veľa šťastia!

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Najlepšia svetová lyžiarka si splnila svoj životný sen. Stala sa olympijskou víťazkou v jej obľúbenom slalome. Vďaka tomu už po šiestykrát sa stala víťazkou Niké Športovec mesiaca!

Viac v článku
Sleduj Petru na sociálnych sieťach