Fond pre budúcnosť športu podporil popradský hokejový talent

Fond pre budúcnosť športu, založený stávkovou spoločnosťou Niké na podporu slovenských amatérskych športovcov a mladých talentov, slávi dva roky svojej existencie. Za ten čas už pomohol vyše 400 športovým subjektom, medzi ktoré rozdelil sumu 835 900 €.

Maxim Šimko má všeobecné športové nadanie

Podpora z Fondu pre budúcnosť športu putuje aj 13-ročnému hokejistovi klubu HK ŠKP Poprad Maximovi Šimkovi, ktorý je kapitánom bronzového tímu z majstrovstiev Slovenska starších žiakov. Popri tom hráva aj hokejbal a nedávno sa ako kapitán MHbK LORDS BALL SVIT stal majstrom Slovenska v kategórii U14. Maxim je však všeobecne športovo nadaný a rád sa venuje aj ďalším odvetviam. Veď napríklad tento rok získal prvé miesto v behu na lyžiach na športovej olympiáde detí a mládeže mesta Poprad.

„Vo Fonde sú dvere otvorené každému“

„Sme veľmi vďační a príjemne prekvapení, že ste sa rozhodli podporiť aj nášho syna Maxima. Veľmi oceňujeme, že Fond pre budúcnosť športu má široké zameranie a dvere sú v ňom otvorené každému jednotlivcovi i kolektívu. Je to skvelá pomoc najmä pre deti a páči sa mi, že prichádza zo zdrojov súkromnej spoločnosti,“ netajila spokojnosť mama odmeneného hokejistu Simona Šimková Lištiaková. Tá sa o Fonde dozvedela prostredníctvom reklamy na sociálnych sieťach a poťažkala si, že v dnešnej dobe nie je jednoduché viesť deti k športu.

Štartuje aj vo výberoch Slovenska

Maxim je členom slovenských výberov štartujúcich na medzinárodných turnajoch v zahraničí, kde si Slováci merajú sily s protivníkmi z popredných hokejových krajín. Vlani v ruskom Soči dokonca takýto turnaj ovládli a tento rok sa v talianskom Bolzane ich cesta skončila vo štvrťfinále. Poskytnuté financie plánuje talentovaný hokejista využiť na nákup hokejok, ktoré sa veľmi rýchlo opotrebovávajú a ďalších športových pomôcok, prípadne na pokrytie nákladov na turnaje.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy patríte medzi amatérskych športovcov či mladé talenty, neváhajte a zapojte sa do možnosti získať finančný grant z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Je to jednoduché. Stačí natočiť svoje prezentačné video a nahrať ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno aj vám pomôže podpora z Fondu pri plnení športových snov.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach