Fond pre budúcnosť športu: „Príbehy, ktoré milujeme!“

Projekt spoločnosti Niké pre podporu slovenského športu za viac ako dva aj pol roka existencie pomohol 505 unikátnym športovým príbehom. Po prihlásení a vyhodnotení videa však záujem Fondu pre budúcnosť športu o odmenených nekončí. Tešíme sa z každého vášho pokroku a úspechu, ktorý sa vám podaril aj vďaka našej pomoci.

Túžila po kvalitnej malorážke

Nedávno sme sa skontaktovali s otcom odmenenej Dominiky Patrášovej. Vráťme sa však na začiatok. Mladá ambiciózna športovkyňa sa biatlonu venuje od 2017-teho a tri roky potom sa do Fondu pre budúcnosť športu prihlásila už ako držiteľka troch národných titulov. Končila v žiackych kategóriách a potrebovala pomôcť s výmenou vzduchovej pušky za kvalitnú malorážku. Jej cena sa pohybovala v hodnote okolo 4 500 € a môže vydržať prakticky aj celú kariéru.

„Napredujem aj zásluhou grantu“

Jej prianie bolo vypočuté. Fond pre budúcnosť športu jej pomohol uhradiť väčšiu časť sumy potrebnej na nákup novej zbrane. „Aj zásluhou grantu od vašej spoločnosti napredujem v tréningovom procese so špičkovým vybavením,“ sprostredkoval otec Milan Patráš úvodné Dominikine slová: „tento rok som dosiahla prvý čiastkový úspech na medzinárodných pretekoch IBU regional CER CUP v Novom meste na Morave. Vo svojej kategórii v šprinte som si vybojovala štvrté miesto a v hromadnom štarte som získala bronzovú medailu.“

Staršie protivníčky sa jej pozerajú na chrbát

„S potešením môžem skonštatovať, že zo 170 štartujúcimi v kategóriách od 15 do 21 rokov som ako 15 ročná v šprinte dosiahla siedmu a v hromadnom štarte trinástu najrýchlejšiu streľbu.“ Je tak nad slnko jasné, že mladá biatlonistka má skutočne veľký potenciál. Má mnoho rokov na to, aby spomínané preteky ovládla a veríme, že jej úspechy raz budeme môcť sledovať aj u dospelých. Je potrebné, aby jej vydržalo odhodlanie a Dominika aj jej otec vedia, že ešte dôležitejšie je zdravie. Jeho nevyhnutnosť zdôraznili pri prihlásení videa a rovnako aj dva aj pol roka po úspešnom uchádzaní sa o grant.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

„Keďže je biatlon finančne extrémne náročný šport, tak aj Váš grant mi pomohol dosiahnuť tento čiastkový úspech,“ uzavrela Dominika skrz jej otca. Fond pre budúcnosť športu môže pomôcť aj vám. Ani nie v dvojminútovom videu stačí presvedčiť porotu Fondu, že si finančnú pomoc zaslúžite. Veľa šťastia!

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach