Fond pre budúcnosť športu rozdelil ďalším 29 športovcom 110 500 €

Až 29 športovcov a športových subjektov môže najnovšie vďaka Fondu pre budúcnosť športu spraviť krok vpred. Radostnú správu o úspešnom uchádzaní sa o grant dokopy dostalo už 505 športovcov, ktorým spoločnosť Niké cez Fond prerozdelila 1 178 400 €. Celková vyzbieraná suma na podporu zase presiahla dvojmiliónový míľnik!

Je preto nad slnko jasné, že sa z výhry môžete tešiť aj vy. Pridajte sa k lyžiarom, kajakárovi, gymnastke, tenistke, lukostrelcovi a ďalším, ktorí grant získali v najnovšej odmeňovačke.

Lucián Jančár zo Spišskej Novej Vsi

Jeden z podporených športovcov je aj šprintér Lucián Jančár. Talentovaný 22-ročný bežec sa v poslednej sezóne premiérovo predstavil na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mužov a v behu na 100 metrov sa dostal až do finále. V nich obsadil 7. miesto, keď čelil aj najrýchlejšiemu Slovákovi Jánovi Volkovi.

„Najbližšiu sezónu by som chcel pravidelne zabehnúť šprint na 100 metrov pod 11 sekúnd. Mojim snom je zase dostať sa nejaké vrcholové podujatie ako sú napríklad majstrovstvá Európy.“ Vďaka 2 000 eurám z Fondu pre budúcnosť športu mu k naplneniu cieľov pomôžu nové regeneračné nohavice a uhradí z nich aj marcové sústredenie v Portugalsku.

Nina Studená z Piešťan

Sumu 2 500 € z Fondu pre budúcnosť športu získala 12-ročná krasokorčuliarka Nina Studená z Piešťan, ktorá trénuje v Novom meste nad Váhom. Zbiera úspechy na slovenskej i medzinárodnej scéne a pochváliť sa môže aj titulom mládežníckej majsterky Slovenska. Mama talentovanej krasokorčuliarky pri našej správe neskrývala obrovskú radosť.

„Je to úžasné! Nesmierne sa tešíme z toho, že ste sa Ninku rozhodli podporiť. Je výborné, že existuje takýto projekt, keďže šport je dnes finančne náročný. V krasokorčuľovaní je množstvo položiek, v ktorých hradení nám udelený grant pomôže. Či už ide o náklady na korčule, kostýmy, cestovanie, sústredenia, choreografie alebo štartovné,“ prezradila pani Erika Studená.

Horolezecký klub Zlaté Moravce

História horolezectva je v Zlatých Moravciach nesmierne bohatá. Už v roku 1993, kedy vznikol klub odmenený sumou 2 000 €, postavili v meste v tom čase najväčšiu a najvyššiu umelú lezeckú stenu na Slovensku. O mladých horolezcov sa starajú sestry Simona a Lucia Korcové. Lucia, ktorá je mimochodom bývalá majsterka Slovenska v horolezectve, nám prezradila, že si za podporu z Fondu zadovážia záchytky, s ktorými budú môcť vytvoriť minimálne 5 nových ciest na lezeckej stene.

„Staráme sa o 37 detí. Kapacitu zvýšiť tento počet už, žiaľ, nemáme, no teší nás, že záujem o našu prácu je pomerne veľký. Našim cieľom je, aby deti zmysluplne využívali voľný čas, aby sa hýbali a teší nás, že ani počas korony sa nám počet členov neznížil.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Fond pre budúcnosť športu prerozdelil vyše milión eur a takmer milión je pripravený pre rozvoj Slovenského športu už teraz. Ak máte športový sen, tak niet lepšieho dôvodu, aby ste natočili video, na stránke www.nikefondsportu.sk ho zaregistrovali a priblížili sa k jeho naplneniu.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach