Fondom odmenené tímy: Niké palubovka sa nám pozdáva

Spoločnosť Niké dlhodobo podporuje slovenský šport. Okrem Fondu pre budúcnosť športu sa aktívne podieľa aj na podpore a prezentácii palubovkových športov. Príkladom je aj relácia Niké palubovka, ktorú môžete už niekoľko týždňov sledovať na obrazovkách RTVS.

Halové športy už neujdú verejnosti

Niké palubovka vznikla pred necelým mesiacom za účelom ďalšej popularizácie halových športov. Každú stredu a počas víkendu sa na obrazovkách RTVS striedajú priame prenosy najvyšších mužských a ženských súťaží z basketbalu a hádzanej. Niké ako generálny partner Slovenskej basketbalovej asociácie a Slovenského zväzu hádzanej v spolupráci s verejnoprávnou televíziou chce aj takýmto spôsobom pomôcť k väčšej popularizácii daných odvetví.

ŠKP Bratislava: „Pre deti je ďalšou motiváciou na sebe pracovať“

Nový projekt vítajú aj odmenené palubovkové kolektívy prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu. Z podporených hádzanárskych klubov sa vyjadril tím ŠKP Bratislava, ktorý si grantom z Fondu vylepšil svoje tréningové pomôcky. Pribudli dresy, bránky a predstavitelia kolektívu opäť mohli zorganizovať už tradičný turnaj „Športom za duševné zdravie“. Manažér hádzanárskej časti klubu ŠKP Bratislava, Daniel Kriha, víta ďalší krok zo strany Niké k podpore hádzanej na Slovensku. „Niké palubovka sa nám páči. Je to dobrá správa, že sa hádzaná opäť dostane do povedomia ako jeden z najvýznamnejších športov na Slovensku. Môže zaujať aj nadšencov, ktorí na ňu z rôznych dôvodov zanevreli. Naša mládež kvôli korone  nemohla 2 roky plnohodnotne trénovať ani hrať. Niké palubovka ju však môže priviesť späť k hádzanej. Pre deti bude ďalšou motiváciou na sebe pracovať, aby sa raz objavili na televíznych obrazovkách.“

1. Basket klub Michalovce: „Pre menšie športy je dobrým projektom“

1. Basket klub Michalovce zastúpil mnoho basketbalových klubov, ktoré boli prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu. Za peniaze z grantu revitalizovali športoviská a do oddielu na východe Slovenska pribudla nová kamera, ktorá pomáha analyzovať zápasy aj tréningy. Ohľadom nového projektu Niké sa vyjadril manažér klubu Peter Biganič. „Pre menšie športy je Niké Palubovka dobrým projektom. Ak sa bude vysielať dlho a pravidelne, tak si myslím, že môže zaujať aj deti. Je však dôležité, aby za kluby hrali odchovanci, ktorých nasledovníci ich majú možnosť spoznať a teraz si z nich môžu brať príklad.“ Športové kluby to na Slovensku nemajú ľahké. „Najprv nás obmedzovala korona, teraz sú haly využívané pre utečencov. Je ťažké hľadať motiváciu pokračovať ďalej a rovnako u detí budovať návyk na šport. O to viac sme vďační, že tu máme projekt, akým je Fond pre budúcnosť športu.“

Sleduj Niké palubovku každú stredu a počas víkendu

Niké palubovku môžete sledovať aj počas tohto týždňa. Už v stredu je od 16:30 na programe druhý semifinálový duel Niké Handball Extraligy. V Hlohovci privítajú domáci hráči Tatran Prešov. V sobotu od 19:30 môžete sledovať semifinále ženskej MOL ligy medzi Dunajskou Stredou a Šaľou. A v nedeľu je od 16:00 na programe tretie finále Niké SBL medzi Levicami a Lučencom.

Prihlás sa do Fondu

A ak sa venujete športu ako jednotlivec alebo v rámci klubu a hľadáte podporu na vašu činnosť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Natočte krátke video so štipkou kreativity, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že ďalšia odmena bude vaša.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach