Grant 4000 € na podporu krasokorčuliarky Máši Moškovej!

Už je to takmer rok a pol čo stávková spoločnosť Niké prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu pomáha slovenským amatérskym športovcom a mladým talentom. Za ten čas finančne podporila 312 jednotlivcov a kolektívov, medzi ktorých rozdelila sumu 579 900 €.

Mama krasokorčuliarky neskrývala vďačnosť

Finančný grant v hodnote 4000 € putuje aj 15-ročnej krasokorčuliarke Máši Moškovej. „Veľmi nás teší, že ste Mášu vybrali medzi odmenených a sme milo prekvapení najmä výškou pridelenej sumy. Vďaka vašej podpore sa nám bude v nasledujúcej sezóne dýchať oveľa ľahšie, keďže takmer všetky náklady znášame my rodičia,“ nešetrila chválou a vďakou mama mladej športovkyne.

zdroj: archív Máši Moškovej

Vykryjú výdavky na preteky

Máša sa krasokorčuľovaniu venuje od svojich desiatich rokov a na slovenskej scéne už dosiahla viacero úspechov. Momentálne prechádza do juniorskej kategórie a nedávno odštartovala novú sezónu prvým súťažným podujatím v Trnave. „Poskytnutými prostriedkami plánujeme pokryť predovšetkým výdavky na jednotlivé preteky ako štartovné či cestovanie. Veľkou položkou je však aj letná príprava a sústredenia,“ prezradila plány na využitie poskytnutej dotácie Mášina mama.

zdroj: archív Maši Moškovej

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Ak patríte medzi neprofesionálnych športovcov či talentovaných mládežníkov, môžete sa o príspevok z Fondu uchádzať aj vy. Stačí ak natočíte video, v ktorom sa predstavíte a načrtnete predstavu, na čo by ste dotáciu potrebovali. Video nahráte na stránku www.nikefondsportu.sk a následne už len čakáte, či porota Niké odmení práve vás.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Posledný titul Niké športovec mesiaca 2022 získala Petra Vlhová. Naša lyžiarska hviezda po troch pódiách bezpečne obhájila prestížne ocenenie z novembra a jej decembrový titul je už ôsmy v poradí. Gratulujeme!

Sleduj Peťu na sociálnych sieťach