Hanka Kubovčíková bude môcť trénovať aj na bežiacom páse

Z finančnej pomoci Fondu pre budúcnosť športu, ktorý pred dvoma rokmi založila stávková spoločnosť Niké na podporu slovenských amatérov a mladých talentov, sa tešia ďalší uchádzači. Celkovo tak už Fond odmenil 388 športových subjektov, medzi ktorých rozdelil sumu 812 400 €!

Do Fondu sa prihlásila sama

Šťastie vo Fonde so svojim videom úspešne skúsila aj 14-ročná atlétka Hanka Kubovčíková, ktorá sa tomuto športu venuje už od svojich šiestich rokov. Po tom, ako sa dozvedela informáciu o existencii Fondu, sa Hanka sama rozhodla chopiť iniciatívy a prišla za svojimi rodičmi s nápadom natočiť video a zapojiť sa do možnosti získať finančný grant. Okrem Hanky sa atletike na súťažnej úrovni venujú aj jej dvaja súrodenci a rodičia sa všetkých už od malička snažia viesť k športu a pohybu všeobecne.

Mladá atlétka spočiatku behala dlhšie trate, skúsila to aj cez prekážky, no neskôr sa vrátila k behu bez prekážok. Momentálne sa špecializuje najmä na trať 800 m. Vlani na jeseň utrpela nepríjemné zranenie kľúčnej kosti, po ktorom sa teraz postupne vracia k súťaženiu.

Kúpi si bežiaci pás

Telefonicky sme sa spojili s Hankinou mamou Katarínou Kubovčíkovou, ktorá sa správe o finančnom príspevku nesmierne potešila. „Fond pre budúcnosť športu vnímam ako fantastický projekt na podporu športujúcich detí. Obzvlášť v tomto období, keď boli prakticky dva roky zavreté doma a nemohli sa plnohodnotne venovať tréningom i súťaženiu.“ Mladá atlétka si chce za pridelené peniaze kúpiť bežiaci pás, ktorý jej najmä v zimných mesiacoch uľahčí tréning a môže sa doma pripravovať za akýchkoľvek podmienok. „Keď dcéra prišla za nami s myšlienkou zapojiť sa do Fondu, tak už mala presnú predstavu o tom, že chce získať peniaze na kúpu bežiaceho pásu,“ prezradila mama odmenenej bežkyne.

Zapoj sa do Fondu aj ty!

Venujete sa nejakému športu na neprofesionálnej úrovni alebo patríte medzi mladé talenty? Potom sa aj vy môžete uchádzať o finančný príspevok z Fondu pre budúcnosť športu. Natočte svoje video, prihláste ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno podporíme aj vás!

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Náš reprezentant Stanislav Lobotka sa aj so spoluhráčmi z Neapola stali majstrami Talianska a titul v jednej z TOP5 futbalových líg je pre hráča zo Slovenska vždy výnimočný. Preto sa stal aj Niké športovcom mesiaca. Gratulujeme!