Krasokorčuliarka Stela Kovaľová sa pripravuje na návrat do súťažného diania

Fond pre budúcnosť športu, prostredníctvom ktorého stávková spoločnosť Niké finančne podporuje slovenských amatérskych športovcov a mladé talenty, pokoril značný míľnik. Celková suma rozdaná medzi úspešných uchádzačov už presiahla vyše jeden milión eur a podpory sa dostalo 476 športovým jednotlivcom či kolektívom.

Financie využije na zlepšenie podmienok

Veľkej obľube sa Fond teší medzi krasokorčuliarmi a peňažná odmena už putovala značnému množstvu predstaviteľov tohto športu. O finančný grant sa úspešne uchádzala aj 13-ročná Stela Kovaľová z klubu Skating Sports Prešov, ktorej mama sa správe o udelení sumy 3500 € veľmi potešila. „Podporu z Fondu pre budúcnosť športu vnímam ako obrovskú pomoc, pretože financovanie športových aktivít detí je v dnešnej dobe pre ich rodičov poriadne náročné. Poskytnutú sumu použijeme na zlepšenie podmienok, teda na nové tréningové i súťažné oblečenie a pokrytie nákladov na tréningy,“ vysvetľovala Marta Kovaľová.

Chce sa neustále zlepšovať

Stelina kariéra sa pred časom, aj s prispením pandémie koronavírusu, trochu zabrzdila, ale po zmene trénera sa momentálne pripravuje na návrat do súťažného diania. Krasokorčuľovanie ju však nesmierne baví a nevie si predstaviť, že by s ním mala prestať. Jej najbližším cieľom po návrate na preteky je kvalifikovať sa na majstrovstvá Slovenska a postupne sa túži dostať do reprezentačného výberu. Predovšetkým sa však chce neustále zlepšovať a napredovať.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Venujete sa športovej činnosti a zišla by sa vám podpora? Potom neváhajte a skúste svoje šťastie vo Fonde aj vy! Je to jednoduché. Stačí natočiť video, v ktorom sa predstavíte, a prihlásiť ho do Fondu na stráne www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach