Krasokorčuliarka Stela Kovaľová sa pripravuje na návrat do súťažného diania

Fond pre budúcnosť športu, prostredníctvom ktorého stávková spoločnosť Niké finančne podporuje slovenských amatérskych športovcov a mladé talenty, pokoril značný míľnik. Celková suma rozdaná medzi úspešných uchádzačov už presiahla vyše jeden milión eur a podpory sa dostalo 476 športovým jednotlivcom či kolektívom.

Financie využije na zlepšenie podmienok

Veľkej obľube sa Fond teší medzi krasokorčuliarmi a peňažná odmena už putovala značnému množstvu predstaviteľov tohto športu. O finančný grant sa úspešne uchádzala aj 13-ročná Stela Kovaľová z klubu Skating Sports Prešov, ktorej mama sa správe o udelení sumy 3500 € veľmi potešila. „Podporu z Fondu pre budúcnosť športu vnímam ako obrovskú pomoc, pretože financovanie športových aktivít detí je v dnešnej dobe pre ich rodičov poriadne náročné. Poskytnutú sumu použijeme na zlepšenie podmienok, teda na nové tréningové i súťažné oblečenie a pokrytie nákladov na tréningy,“ vysvetľovala Marta Kovaľová.

Chce sa neustále zlepšovať

Stelina kariéra sa pred časom, aj s prispením pandémie koronavírusu, trochu zabrzdila, ale po zmene trénera sa momentálne pripravuje na návrat do súťažného diania. Krasokorčuľovanie ju však nesmierne baví a nevie si predstaviť, že by s ním mala prestať. Jej najbližším cieľom po návrate na preteky je kvalifikovať sa na majstrovstvá Slovenska a postupne sa túži dostať do reprezentačného výberu. Predovšetkým sa však chce neustále zlepšovať a napredovať.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Venujete sa športovej činnosti a zišla by sa vám podpora? Potom neváhajte a skúste svoje šťastie vo Fonde aj vy! Je to jednoduché. Stačí natočiť video, v ktorom sa predstavíte, a prihlásiť ho do Fondu na stráne www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Posledný titul Niké športovec mesiaca 2022 získala Petra Vlhová. Naša lyžiarska hviezda po troch pódiách bezpečne obhájila prestížne ocenenie z novembra a jej decembrový titul je už ôsmy v poradí. Gratulujeme!

Sleduj Peťu na sociálnych sieťach