Krok vpred pomôžeme spraviť 30 športovým subjektom

Komisia Fondu pre budúcnosť športu v najnovšej odmeňovačke vybrala 30 športových subjektov, ktorých neminie grant. Celková rozdaná suma pre amatérske športové kluby a mladé talenty sa tak vyšplhala už na 1 651 200 €. Tešia sa biatlonisti, futbalisti, šachisti, stolnotenisti, basketbalisti a mnohí ďalší.

Naprieč Slovenskom za tri dni

Už šesť ročníkov má za sebou národný štafetový beh  – Volvo Run Slovakia. Ten sa beží každoročne v druhý júnový víkend bez prestávky z Košíc až do Bratislavy. Tímy zložené zo siedmich až šestnástich členov sa po úsekoch striedajú až zabehnú vyše 520 kilometrov naprieč republikou. Tento rok aspoň sčasti pomohol aj Fond pre budúcnosť športu. Viac nám už povedal zakladateľ a organizátor pretekov Dušan Tarčák. „V poslednom ročníku sa prihlásilo 82 tímov, čo je takmer 1100 pretekárov a opäť sa o nich staralo fantastických 250 dobrovoľníkov.“ Ako sme sa ďalej dozvedeli, tak vždy je súčasťou pretekov vynikajúca zábava, sprievodný program a Volvo Run Slovakia taktiež pomáha aj najzraniteľnejším. Tento rok na charitatívne účely, aj vďaka ich sponzorom, poskytli parádnych 20 000 €.

Lonžéra mu robí Ján Tribula

Najnovšia odmeňovačka potešila aj 10-ročného voltižéra Filipa Nikolíniho. Ak podľa názvu netušíte, o akom športe je reč, tak sa úspešný žiadateľ venuje akrobacii na koni a Ján Tribula ako lonžér vedie koňa pri jeho trikoch. „Keď chodil do škôlky, tak sa o Filipa starali bývalé voltižérky. Jednou z činností škôlkarov tak bola aj hipoterapia, respektíve starostlivosť o kone.“ Opísala nám mama Alexandra, ako sa jej syn, ktorý vo svojej kategórii patrí k najlepším na Slovensku, dostal k netradičnému športu. „Voltíž nie je veľmi finančne podporovaný, väčšinu nákladov musia znášať rodičia a o to väčšiu radosť máme z grantu.“

Radujú sa aj päťbojári

Športový klub Raja vznikol pôvodne ako plavecký klub. Vzťah k športu buduje u detí už vyše 20 rokov a organizuje pre ne aj tábory. Jedna z dôležitých častí klubu je aj moderný päťboj, v ktorom sa môže hrdiť hneď s niekoľkými reprezentantmi. Práve päťbojári zaujali porotu Fondu pre budúcnosť športu a vďaka úspechu si plánujú vynoviť šermiarske náčinie. „Našim cieľom pre ďalšiu sezónu je obhájiť titul v Laser Rune, ktorý sa v roku 2023 konal v rámci majstrovstiev Európy v Nemecku a v pretekoch olympijských nádejí sa chceme vrátiť do najlepšej desiatky.“ Prezradila nám manažérka klubu Miroslava Doleželová. Moderný päťboj sa okrem šermu skladá aj z plávania, jazdy na koni, behu a streľby. „Najviac špecifické z týchto disciplín je plávanie. Preto je potrebné s ním začať už od piatich či šiestich rokov“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Aj tentokrát porota Fondu pre budúcnosť športu myslela na tímy aj jednotlivcov, na najpopulárnejšie športy, ale aj na tie, ktoré sú občas aj na okraji záujmu. Výbornou správou však je, že podporiť môže aj vás. Stačí natočiť maximálne dvojminútové video a nahrať ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Prajeme veľa šťastia!

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach