Lenka Poláčková: „Snívajte vo veľkom“

Ako veľmi dobre viete, herečka, moderátorka, pokojne aj motivátorka a ultratrailová bežkyňa Lenka Poláčková sa už viac ako týždeň aklimatizuje v Himalájach. Momentálne smeruje k základnému táboru pod Everestom a najvyšší vrch Zeme chce zdolať ako prvá Slovenka v histórii bez kyslíka. Ako hovorí, tak aj sníva vo veľkom.

My vám zase ponúkame druhú časť rozhovoru s odhodlanou športovkyňou, v ktorom dovolila, aby sme nazreli viac do jej duše. Prvú časť sme vám priniesli v závere marca.

Ako by ste sa opísali?

Rada o sebe hovorím, že som profesionálny dobrodruh, ale oveľa radšej som nedefinovateľná, pretože mám rada z každého rožku trošku. Som kreatívny duša, mám strašne rada všemožnú umeleckú tvorbu. Zároveň milujem hory. Som človek, čo sa rád stratí na pár hodín niekde v lese. Hlavne som však človek, ktorému nič nie je nemožné. Treba snívať vo veľkom. Je strašne veľa možností ako sa dá žiť a ja to veľmi rada využívam bez limitov.

Fond pre budúcnosť športu spolu s vami dokumentuje celú cestu na vrchol.

Vždy, keď sme niekde aj s mojim manželom Honzom, tak s ľuďmi zdieľame, čo prežívame. Sme v podstate komunita a možno sa zase rozrastieme o úplne iných a nových ľudí. To by som bola úplne rada, ak budú podobne naladení ako sme my. Ako komunita si navzájom posielame množstvo energie a povzbudenia. Snažím sa, aby to bolo vzájomné. Takže, čo bude v mojich silách nazdieľať, tak sa budem snažiť zverejniť.

Čo vás vedie k všetkým vašim výkonom, na ktoré bežný človek ani nepomyslí?

Rada žijem naplno a myslím vo veľkom. Nepovedala by som presne, že hľadám limity. Veľakrát som ale zažila momenty, keď som si myslela, že nevládzem. Za tým nevládzem však bolo ešte strašne veľa sily a energie a mne toto sebapoznávanie dalo úplne nový rozdiel môjho života a to sa mi hrozne páči. Rovnako však beriem aj malé sebaprekonania. Napríklad, že ráno skôr vstanem a vybehnem na východ slnka. Tieto momenty prekonania lenivosti mi dávajú obrovskú radosť, to je také moje šťastie.

Čo považujete za váš najväčší dosiahnutý úspech?

Primárne som hobby športovec, takže čokoľvek, čo sa mi kedy podarilo prekonať, je pre mňa veľká vec. Nemusí to však byť nutne niečo, čo niekto zmeria od bodu A do bodu Z a povie si, že, aha, nechala za sebou niekoho na nejakej zmeranej trase. Pre mňa je úžasné to, že som sa napríklad v mojej záľube dokázala dostať tam, kde som. Mám za sebou krásne vzdialenosti, čo je skvelé a potom je druhá časť. Bežecké projekty, ktoré som už uskutočnila, dokázali pomôcť neuveriteľnými sumami a to je pre mňa viac ako nejaké poradie v pretekoch. Spolu s komunitou sme vyzbierali naozaj krásne peniaze, ktoré pomohli a to si cením najviac.

Vašim výstupom na Everest budete motivovať aj mladých talentovaných športovcov, pre ktorých je Fond pre budúcnosť športu určený. Čo by ste im odkázali?

Aj keď budete veľakrát, desiatky a možno aj stokrát počuť nie, tak sa nikdy nevzdávajte, pretože všetky nie sa raz pozbierajú do obrovského ÁNO. Jednoducho nikdy neprestávajte, buďte originálni a choďte za tým, čo chcete.

Sleduj ďalej Lenkinu cestu na Facebooku a Instagrame, ktorá vďaka Fondu pre budúcnosť športu povedie najvyššie, ako to len ide. Zároveň, ako vám odkazuje, nevzdávajte sa, buďte originálni, zabojujte o grant a Verte svojej ceste.

3 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach