„Lepšie zajtrajšky pre slovenské plávanie“

Nedávno skončené MS v plávaní, ktoré sa koncom júla konali v japonskej Fukuoke, nás veľmi nepotešili. Naši plavci napriek trom osobným rekordom ani raz vo vyrovnanej konkurencii nestačili na TOP 20. Treba „reštart“ a k nemu by chcel prispieť aj Fond pre budúcnosť športu. Najnovšie potešil juniorského plavca Martina Eduarda Miškufa.

Chce priložiť ruku k lepším výsledkom

Žiak gymnázia, ktorý už dovŕšil 18 rokov, je ohľadom budúcnosti slovenského plávania pozitívny. „Ak súčasní juniori na sebe budú naďalej tvrdo pracovať, tak majú našliapnuté na lepšie zajtrajšky pre slovenské plávanie. Dúfam, že lepším zajtrajškom dopomôžem výsledkami aj ja.“ V prípade Martina sa však nejedná len o slová, ale aj o reálne skutky.

Polročný pobyt v Kanade

Talentovaný plavec sa len nedávno vrátil z polročného výmenného pobytu z Kanady, kde na sebe tvrdo drel a napredoval. „Po dlhšom čase som dosiahol veľa osobných rekordov. Pomohol mi v tom aj grant, ktorý som použil na tréningy, regeneráciu a preteky.“ Aktuálne je uprostred letnej prestávky. Nadobudnuté skúsenosti naplno využije najbližšie na zimných majstrovstvách Slovenska. „V kategórií juniorov je mojim cieľom umiestniť sa na stupni víťazov.“

Útvar talentovej mládeže

Ku plávaniu sa dostal skrz sestru, ktorá sa mu tiež venovala. Zostal pri ňom už vyše 10 rokov. Najviac ho bavia prsiarske disciplíny, v ktorých dosahuje najlepšie výsledky. Je členom martinského plaveckého klubu PK Martin, na konte má v žiackych a juniorských kategóriách niekoľko medailí z majstrovstiev Slovenska a tie ho posunuli napríklad do útvaru talentovanej mládeže. Trénuje dvakrát denne, cez víkendy preteká a preto veríme, že o Martinovi ešte budeme počuť.

Prihláste video do Fondu aj vy!

Odmenený Martin Eduard Miškuf projekt Fond pre budúcnosť športu spozoroval na Instagrame, prihlásil sa a vďaka tomu mohol spraviť športový krok vpred. Neváhajte preto aj vy. Tiež máte možnosť natočiť video a nahrať ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

5 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Danka Barteková

Danka Barteková si podmanila Baku! Premiérovo sa stala majsterkou sveta v skeete a navyše ovládla aj kvalifikáciu, čím si vybojovala miestenku do Paríža 2024. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Danku na sociálnych sieťach