Letná odmeňovačka v akcii

Senzační športovci, ktorí sa k nám denno-denne registrujú aj po štyroch rokoch, by si zaslúžili modré z neba. To im dať nevieme, ale so začiatkom leta sa môžu tešiť na takmer 100 000 €, ktoré porota Fondu prerozdelila v najnovšej odmeňovačke. Veríme, že s BASE padákom, splavom, sústredením a mnohým ďalším sa priblížia k svojim snom.

Inšpirovaný Heraklom posúva hranice nemožného

Juraj Koreň je úkaz a nezmar v jednom. Venuje sa paraglidingu, skialpinizmu, skydivingu aj a najradšej tieto činnosti kombinuje. Vďaka tomu má na konte zopár svetových a viaceré slovenské rekordy. Celkovo druhý plachtil nad každým zo siedmich kontinentom, vo výške 7000 m. n. m. letel bez kyslíka, ako prvý Slovák preletel viac ako 300 km uzavretú trať na paraglide a rovnako prvenstvo si pripísal prelezením troch klasických a zároveň najťažších severných stien v Alpách. Ohľadom najbližších cieľov bol však skromný: „Za muža nehovoria ústa, ale činy.“ Pri nevyspytateľnej prírode dopredu nechcel nič sľúbiť, ale grant bude pre neho veľkou oporou. „Nesmierne ďakujem za vašu podporu, som za ňu rád. Je to pre mňa injekcia adrenalínu do žíl. Pred siedmimi rokmi ma podobný grant dostal tam, kde som. Teším sa na možnosti, ktoré otvárate môjmu športovému pôsobeniu.“

„Chcem sa dostať na Európu, svet a olympiádu“

Dorotka Čurgaiová miluje gymnastiku! Trénuje bradlá, preskok, prosné a kladivo šesťkrát do týždňa po 4 hodiny. „Takmer od narodenia bola strašne ohybná. Sama neustále robila premety aj stojky. Preto sme si povedali, že by mohla skúsiť gymnastiku. Tréneri od začiatku hovorili o veľkom talente, Dorotka je nonstop v pohybe, neskutočne ju to baví, a tak chceme pre ňu spraviť maximum, aby šla za svojim snom,“ prezradila nám jej mama Janka. Stále len 11-ročná talentovaná športovkyňa sa s gymnastikou túži dostať do Európy, sveta a samozrejme aj na olympiádu. Ak by ste si náhodou mysleli, že množstvo natrénovaných hodín by ambicióznu a cieľavedomú gymnastku mohlo vyčerpať, tak ste na omyle. „Cez leto sa napríklad teší, že bude môcť trénovať dvojnásobne. Nikdy toho nemá dosť.“ Mama ju pre svižné pohyby zobrala vyskúšať si napríklad tanec, ale ten voči gymnastike utŕžil poriadny debakel v športovej terminológii.

Tri prenádherné dni pod holým nebom

OZ Bublina je fantastická organizácia, ktorá pre deti z detských domovov robí svet lepším krásnych 13 rokov. „Už viac ako 13 rokov je čas letných, jarných prázdnin, Silvestra, či predĺžených víkendov časom, keď prestáva existovať bežný život. Sme v „Bubline“, vo svete, kde každý môže byť tým, kým chce. Tam, kde nie je podstatné, kto je z domova, kto má akú farbu pleti, či aké má vzdelanie. Vo svete, kde sa stávame drakmi či škriatkami, kde prekonávame samých seba, kde ten najmenší a najslabší je zrazu kráľom…“ opísala nám predsedkyňa OZ Mirka Jánošíková. Deti majú vďaka grantu za sebou nezabudnuteľný víkend. Vybrali sa na splav, popri ktorom boli každé ráno vedené k zdravej jógovej rozcvičke, ale okrem toho sa pri fingovanej autonehode učili ošetrovať, sadili kvety, nazreli do eko-bio-raw kuchyne a za sebou majú aj ďalšie množstvo nenahraditeľných zážitkov. „Dôraz na šport kladieme počas celého roka, kedy sa venujeme vybíjanej, futbalu, turistike, jóge, športovej streľbe, posilňovaní a veríme, že sa vrátime aj k obľúbenému lyžovaniu.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Basketbalisti, rýchlostní kanoisti, futbalisti, surfista, tanečníčka a mnohí ďalší svoj grant dostali. A čo vy? Zabojovať oň môžete na www.nikefondsportu.sk. Stačí vám len zaujať s maximálne dvojminútovým videom. Veľa šťastia!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach