Magická hranica je pokorená! Fond pre budúcnosť športu rozdal vyše 1 000 000 €

Komisia Fondu najnovšie odmenila 32 športových subjektov, ktorým rozdala 93 500 €. Finančný grant pomôže futbalistom, tanečníkom, korčuliarom, gymnastke a ďalším. Fond pre budúcnosť športu v neposlednom rade pokoril významný míľnik. Podpora pre slovenský šport prekročila sedemcifernú sumu. Rozdal už 1 067 900 € a zďaleka nekončí.

„Kúpime nového neobsadnutého koňa“

Ešte len 10-ročná Lenka Rengevičová je zrejme jediným dievčaťom na Slovensku, ktoré sa v tak malom veku venuje modernému päťboju. Preteká však aj v čisto parkúrovom jazdectve. V týchto odvetviach dosiahla na slovenskej scéne množstvo úspechov, pričom väčšinou súťaží s vekovo staršími protivníkmi.

rpt

Moderný päťboj je olympijská disciplína pozostávajúca z behu, plávania, streľby pištoľou, šermu a parkúrového jazdectva. Mama mladej päťbojárky neskrývala z finančnej podpory 2 500 € radosť: „S dcérou sme nesmierne šťastné. Za pridelené peniaze kúpime nového neobsadnutého koňa, s ktorým budeme od základov postupne pracovať a zdokonaľovať sa. Je to pre nás zároveň veľkou výzvou, keďže koňa sme ešte neobsádzali. Nový kôň Lenke veľmi pomôže v napredovaní a plánuje s ním súťažiť v päťboji i v parkúre“.

„Peniaze mi pomôžu so sústredením v Innsbrucku“

Sára Šimeková má rada balet aj menej tradičný turisticko-orientačný beh, no zamilovala sa do športového lezenia, ktorý dáva jej životu zmysel. Novej olympijskej disciplíne sa venuje štyri roky a na konte má viacero úspešných výsledkov na domácej aj medzinárodnej scéne „Grant ma milo prekvapil. Poriadne som už ani neverila, že by som ho mohla získať. Peniaze použijem na skvalitnenie tréningov a napríklad aj na sústredenie v Innsbrucku. Mojim najbližším cieľom je kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta a verím, že najneskôr v roku 2028 by som sa mohla dostať aj na olympiádu.“ Veríme, že ambicióznej Sáre štedrý grant pomôže naplniť jej sny. Porota Fondu pre budúcnosť športu ju podporila sumou 3 000 €.

„Vďaka Fondu môžeme dcérke zlepšiť podmienky“

Ešte len 9-ročná Dorota Hana Strmenská sa odmalička pohybovala v gymnastickom prostredí. Jej mama je totiž gymnastickou trénerkou a pre malú Dorotu sa tak od útleho veku stala telocvičňa prirodzeným prostredím. My sme sa telefonicky spojili s mamou talentovanej športovkyne, ktorá nám okrem iného vysvetlila aj situáciu s Dorotiným trénovaním mimo domovského mesta: „Je výborné, že sa takto podporujú mladí športovci a rodičia majú možnosť zabezpečiť svojim deťom lepšie podmienky. Naša dcéra sa teraz vo veku 9 rokov presťahovala do Detvy, aby mohla navštevovať tréningy päťkrát do týždňa. Každodenné dochádzanie z Prievidze, kde žijeme, bolo pre nás nielen časovo, ale najmä finančne poriadne náročné. V Detve trénuje pod dohľadom bývalej reprezentačnej trénerky a tamojšia hala je, čo sa týka gymnastického náradia, najlepšia na Slovensku.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Milión eur si už našlo svojich šťastných majiteľov, keďže 32 športových subjektov sa môže po najnovšom odmeňovaní priblížiť k svojmu snu. Chcete patriť medzi odmenených aj vy? Navštívte stránku www.nikefondsportu.sk, nahrajte video s vašim športovým cieľom a veríme, že sa budete radovať aj vy.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Náš reprezentant Stanislav Lobotka sa aj so spoluhráčmi z Neapola stali majstrami Talianska a titul v jednej z TOP5 futbalových líg je pre hráča zo Slovenska vždy výnimočný. Preto sa stal aj Niké športovcom mesiaca. Gratulujeme!