Majster sveta, národné rekordérky, účastníčky play-off a ďalší odmenení

Február sa prelial do druhej polovice a s ním prišla aj druhá odmeňovačka. Prerozdelená suma medzi športových amatérov a talenty sa preto nezadržateľne bléži k magickým dvom miliónom. Lepšie podmienky pre progres nebudú mať len nižšie popísaní športovci, ale aj šikovná jazzová tanečnica, nádejný lyžiar, cyklistka a ďalší.

Na nedávnych MS prepísali históriu

Do Fondu pre budúcnosť športu sa prihlásili aj Lea Krajčovičová s Chiarou Diky, ktoré nedávno tvorili dejiny Slovenska v synchronizovanom plávaní. Spolu s ďalšími šiestimi členkami reprezentácie obsadili na nedávno skončených MS výborné 11. miesto, čo sa ešte nikomu spod Tatier nepodarilo. „Obe majú obrovský potenciál a to aj napriek tomu, že sa im nepodarilo kvalifikovať na najbližšiu olympiádu. Na šampionáte zaplávali čisto, bez technických chýb s minimálnymi zrážkami za synchronizáciu. S výkonom dievčat som veľmi spokojná. S vyplávanými umiestneniami sme si nasadili vysoko latku do ďalších majstrovstiev sveta.“

Prezradila nám ich trénerka a zároveň trénerka slovenskej reprezentácie Monika Thuringerová. „Aj vďaka vašej podpore teraz budeme môcť uhradiť navyše finančne náročné hodiny plávania. V synchronizovanom plávaní potrebujeme napríklad v ideálnom prípade obsadiť štyri plavecké dráhy a nie jednu.“

Hollywoodsky bestseller

Úspech odmeneného Maximiliána Soviča pretekajúceho za Slovak Karting Club sa inak ani nedá pomenovať. Len nedávno 12-ročný jazdec sa už v útlom veku stal majstrom sveta, respektíve vyhral Sodi World Series v kategórii KID, čo je najväčšia séria v rámci motokárových pretekov. Na skvelom úspechu by stále nebolo nič hollywoodske, kedy sa k tomuto titulu nedostal ako náhradník. „Pôvodne sa mu tam za Slovensko z 3. miesta nepodarilo kvalifikovať. Na preteky sa však dostal po nenastúpení jazdcov z Ázie. Napriek tomu za sebou nechal všetkých 30 juniorov vo svojej váhovej kategórii a to aj pretekárov s obrovským zázemím, napríklad aj z Red Bullu.“ Povedal nám jeho otec Vladimír. Grant mu pomôže pri presune na profesionálne motokáry.

Hokejistky s novými dresmi

,,Plánujeme meniť názov a zjednotiť pod jedným logom tri michalovské celky. Preto sa nám financie z Fondu pre nové dresy, či šatne náramne zídu,“ vyjadrila sa manažérka ŽHK Michalovce. Mladé hokejistky sú na mape najvyššej súťaže druhú sezónu, odhodlanie z ich videa priam sálalo a keďže postúpili do play-off, tak môžu byť spokojné aj so splneným predsezónnym cieľom. „Za najväčší úspech považujem, že dievčatá sú tímové. Samé si dokonca organizujú spoločné akcie a aj vďaka tímovosti u nich vidím zlepšenie každý deň. Na hokejovej mape nie sme dlho, ale chceme postupne vybudovať kvalitnú základňu a veríme, že raz budeme bojovať aj o popredné priečky.“ Aktuálne napredujú napríklad aj vďaka spolupráci s hokejistami, ktorí im občas pomáhajú pri tréningoch.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Potrebujete zaplatiť nájom v hale, kúpiť si nové športové pomôcky alebo vycestovať do zahraničia pre lepšie podmienky na trénovanie? Potom je tu Fond pre budúcnosť športu aj pre vás. Natočte a prihláste video na www.nikefondsportu.sk.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach