Majstri Slovenska, unikátne preteky, ME na Zemníku a ďalší odmenení

Aprílová odmeňovačka pomôže skutočne výnimočným športovcom a športovým podujatiam. Na úvod sme vybrali tri príbehy, ale grant doletel aj triatlonistkám, futbalistom, hokejistom, tanečníkom, hráčom footgolfu a ďalším.

ME juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike

Slovenský zväz kanoistiky na hladkej vode dosiahol fantastický úspech. Prvýkrát v histórii dotiahol do našej republiky ME juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike, ktoré sa uskutočnia koncom júna. Pomôcť mladým talentom v jednom z našich najúspešnejších športov sa rozhodol aj Fond pre budúcnosť športu a manažérka podujatia Zora Hujsová nám prezradila, že vďaka tomu budú mať športovci podstatne kvalitnejšie zázemie. „Našim cieľom je prilákať sem čo najviac rodičov a návštevníkov. Rovnako by sme sa chceli zviditeľniť a uskutočniť v našom areáli ďalšie významné podujatia. Pri každom jednom máme možnosť zlepšiť domáce podmienky v bratislavskom Zemníku. Veríme, že domáce ME nám zároveň pomôžu získať hneď niekoľko medailí, a nadviazať tak na úspechy predošlých generácii.“ Nastupujúca generácia srší talentom, a tak veríme, že sa máme na čo tešiť. Pre zaujímavosť by celé podujatie malo spolu s dobrovoľníkmi organizovať až 120 ľudí.

Majstri Slovenska v plážovom volejbale

Medzi odmenených vo Fonde pre budúcnosť športu sa dostali aj momentálne najpovolanejší v plážovom volejbale na Slovensku. Členovia Nemec beachvolleyball team sú úradujúcimi majstrami Slovenska! Ľuboš Nemec sa so šiestym titulom zaradil k najúspešnejším na Slovensku v plážovom volejbale a Adrián Petruf bol v roku 2023 ocenený titulom volejbalový junior roka. „Peniaze použijeme na prvé turnaje v novej sezóne a na prípravu. Dvojicu sme dali dokopy v predošlom roku, v ktorom sme sa hneď stali majstrami Slovenka a z toho máme nesmiernu radosť.“ Na úspešný rok chcú nadviazať, pri stále začínajúcej spolupráci zároveň túžia zdokonaliť súhru a ich hlavným cieľom je kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy. Vedia však, že nič nepríde zadarmo. Popri práci napríklad pravidelne trénujú dvojfázovo. Vedeli by ste si niečo také predstaviť?

Človek verzus stroj

Grantom boli podporené aj unikátne cyklistické preteky Faster Than a Train a vďaka tomu budú pre účastníkov ešte bezpečnejšie. Na trase z Kraľovian do Trstenej cyklisti súperia s jedným najpomalšie premávajúcim vlakom na Slovensku – Oravka. Ideou je súdržnosť v rovnakých farbách odetého pelotónu, ktorý spoločnými silami súperí so známou oravskou mašinou a zviditeľnenie krás regiónu. Viac nám povedal hlavný organizátor Matúš Kvas. „Máme to nastavené tak, aby vlak dodržal grafikon a všetko fungovalo ako za bežnej prevádzky. Priamo z Oravky tak toto podujatie môže vidieť napríklad aj babička, ktorá sa presúva za nákupmi. Cestu popri Oravskom hrade zase spríjemňujú zamestnanci v dobovom oblečení a príjemná atmosféra vládne po celý čas“. Atraktívne preteky absolvovala už aj naša snehová kráľovná Petra Vlhová, či olympionik Jakub Grigar. Najbližšie sa zase napríklad črtá štart hokejistov Šimona Nemca, Jána Laca a ďalších.

Foto: Jakub Krška, Kristína Močková

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Grant môžete získať aj vy a nemusíte ani patriť medzi najlepších na Slovensku. Stačí, ak milujete šport, ktorému sa venujete a presvedčíte o tom aj porotu Fondu pre budúcnosť športu nahraným videom na stránke www.nikefondsportu.sk.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach