Mladá päťbojárka Lenka Rengevičová bude mať aj vďaka Fondu nového koňa

Stávková spoločnosť Nike je známa rozsiahlou podporou slovenského športu. Popri sponzoringu vrcholových profesionálov však nezabúda ani na našich amatérov a mladé talenty. Za účelom ich podpory založila Fond pre budúcnosť športu, v ktorom sa môžu športovci uchádzať o finančný grant na základe svojho prezentačného videa. Niké tak už prostredníctvom Fondu odmenila 476 jednotlivcov a kolektívov, medzi ktorých rozdala sumu vyše jeden milión eur. Medzi úspešnými uchádzačmi je aj päťbojárka Lenka Rengevičová.

Súťaží s vekovo staršími protivníkmi

Ešte len 10-ročná Lenka Rengevičová je zrejme jediným dievčaťom na Slovensku, ktoré sa v tak malom veku venuje modernému päťboju, ale preteká aj v čisto parkúrovom jazdectve. V týchto odvetviach disponuje značným talentom a má predpoklady na peknú kariéru. Na slovenskej scéne už dosiahla množstvo úspechov, pričom väčšinou súťaží s vekovo staršími protivníkmi. Moderný päťboj je olympijská disciplína pozostávajúca z behu, plávania, streľby pištoľou, šermu a parkúrového jazdectva.

S „neobsadnutým“ koňom budú pracovať od základov

Mama a zároveň i trénerka mladej päťbojárky neskrývala z finančnej podpory 2500 € veľkú radosť: „S dcérou sme nesmierne šťastné a plné eufórie. Táto podpora nám veľmi pomôže. Za pridelené peniaze kúpime nového neobsadnutého koňa, s ktorým budeme od základov postupne pracovať a zdokonaľovať sa. Je to pre nás zároveň veľkou výzvou, keďže koňa sme ešte neobsádzali. Predtým sme pracovali so skúsenejším koňom, avšak kvôli ťažkému zraneniu sme ho boli nútení utratiť.“ Lenka odvtedy jazdila na poníkovi a na nového koňa sa už veľmi teší. „Poník je pri skokoch limitovaný. Nový kôň preto Lenke veľmi pomôže v napredovaní a plánuje s ním súťažiť v päťboji i v parkúre,“ vysvetľovala Jana Rengevičová.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

O finančný grant na podporu svoje športovej činnosti sa môžete uchádza aj vy. Je to jednoduché. Stačí natočiť video, v ktorom sa predstavíte a prihlásite ho do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno v napĺňaní športových snov pomôžeme aj vám!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach