Moderná gymnastka Berenika Bujňačeková sa túži predstaviť na majstrovstvách sveta

Stávková spoločnosť Niké je dlhodobo známa svojou rozsiahlou podporou slovenského profesionálneho športu. Popri tom však nezabúda ani na našich amatérov a mladé talenty. Za účelom ich rozvoja založila Fond pre budúcnosť športu, v ktorom sa môžu športové subjekty uchádzať o finančný príspevok. Niké už prostredníctvom Fondu takto odmenila vyše 400 jednotlivcov či kolektívov, medzi ktorých rozdelila sumu 835 900 €.

Do Fondu sa prihlásila spolu so sestrou

Svoje šťastie vo Fonde úspešne skúsila aj štrnásťročná moderná gymnastka Berenika Bujňačeková. Prihlásila sa do neho ešte spoločne so svojou mladšou sestrou Terezou, ktorá však medzitým, najmä kvôli nedostatku financií musela, s týmto športom skončiť. „Po ťažkom období najväčšej pandémie koronavírusu, keď pozatvárali všetky športoviská, sme sa veľmi tešili z návratu do hál a na ihriská. Veľmi rýchlo nám však začali stúpať finančné výdaje. Nákladov je veľa, tie najvyššie sú najmä na dresy, telocvične a cestovanie. Aj preto bolo pre nás nesmierne náročné financovať zároveň Bereniku aj Terezu, ktoré majú ešte jedného súrodenca,“ vysvetľovala nám mama odmenených sestier Martina Bujňačeková.

Do Fondu sa zapojili po tom, ako sa o ňom dozvedeli prostredníctvom sociálnych sietí. „Hľadáme rôzne spôsoby ako získavať finančné prostriedky a skúsili sme to aj vo Fonde. Sme radi, že sme uspeli a vďační za každú jednu pomoc,“ pokračovala pani Bujňačeková.

Berenika zažíva úspešný rok

Berenika sa modernej gymnastike venuje od svojich štyroch rokov. Momentálne sa pripravuje v klube TJ Sokol Vinohrady pod vedením trénerky Martiny Šagovej. V mládežníckych kategóriách sa môže pochváliť viacerými medailovými umiestneniami z majstrovstiev Slovenska, vrátane tých najvyšších, a tento rok dosiahla viacero úspechov aj na medzinárodnej scéne. Vďaka výborným výsledkom a splneným limitom sa dostala do reprezentačného výberu Slovenska.

Predtým sa venovala predovšetkým individuálnej skladbe, ale v poslednom období prešla aj na spoločnú skladbu a spolu s reprezentačným kolektívom sa túži predstaviť na budúcoročných majstrovstvách sveta v Baku. Medzi jej ďalšie ciele patrí aj účasť v „individuálke“ na európskom šampionáte o dva roky. Na splnenie svojich snov, však potrebuje priebežne získavať body v jednotlivých súťažiach. Berenika je všestranne pohybovo nadaná, veď popri modernej gymnastike sa stíha venovať aj showdancu a štartovala na majstrovstvách sveta vo formácii.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Venujete sa nejakému športu a chceli by ste byť medzi odmenenými aj vy? Natočte video, v ktorom sa predstavíte, prihláste ho na stránku www.nikefondsportu.sk a možno podporíme aj vás!

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach