Na podporu slovenských športovcov sa vyzbierali už 2 milióny eur!

Ďalší významný míľnik v histórii Fondu pre budúcnosť športu Niké. Za necelé tri roky jeho fungovania sa už nazbieralo magických 2 000 000 €! 

Fond pre budúcnosť športu založila Niké v júni 2020. Doznievala prvá veľká vlna korony. Športovci po troch mesiacoch množstva obmedzení, straty financií a strachu o zdravie nevedeli, či sú z najhoršieho vonku. Niké im aspoň takýmto spôsobom chcela podať pomocnú ruku.

Niké na úvod do projektu vložila 100-tisíc eur a pridáva ďalší cent za každý podaný tiket tipérov. Za takmer tri roky nazbieraná hodnota, ktorá pôjde na podporu slovenského športu, prekročila sumu 2 milióny eur!

505 športovcov a 1 178 400 €

Za ten čas grant z Fondu pomohol už presne 505 odmeneným projektom a dokopy im rozdal 1 178 400 €. Vďaka tomu si mohli zaplatiť sústredenia, výstroj, športové pomôcky, trénerov a mnoho ďalšieho.  Odmenené subjekty ponúkli jedinečné dojímavé príbehy a nekončiaci počet silných príkladov hodných nasledovania. 

Fond pre budúcnosť športu však ani zďaleka nekončí. Aj naďalej chce podporovať športovcov, ktorí sa ním neživia, no napriek tomu ho milujú. Rovnako je tu aj pre športové talenty, ktorým by grant mohol pomôcť priblížiť sa k naplneniu ich snov a v neposlednom rade chce pomáhať aj hendikepovaným športovcom. 

Exkluzívne štatistické okienko

Najoceňovanejšími športovcami sú u nás bez prekvapenia futbalisti, ktorí podali naviac prihlášok a v TOP5 sa okrem nich nachádzajú krasokorčuliari, atléti, hokejisti aj lyžiari. Ani z ďaleka tu však nie sme len pre populárne športy. Odmena neobišla ani historický šerm, discogolf, rugby, balet, boccia a mnoho ďalších menších športov. Rovnako je to pestré aj v prípade geografickej polohy. Východ, stred a rovnako aj západ Slovenska dosiahol zakaždým trojciferný počet odmenených účastníkov. 

Zapojiť sa do Fondu môžete aj vy!

Či už sa venujete najpopulárnejším alebo menej sledovaným športom, tak šancu uspieť máte rovnakú. Popustite uzdu fantázii a ako jednotlivec alebo kolektív natočte maximálne dvojminútové video. V ňom predstavte, čomu sa venujete, aké sú vaše ciele a nezabudnite uviesť, kam peniaze z grantu poputujú. 

Natočené video vám zostáva nahrať na stránku www.nikefondsportu.sk a počkať, či zaujmete porotu Fondu pre budúcnosť športu. Veľa šťastia! 

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach