Na Slovensko prišiel vďaka krasokorčuliarskej „zoznamke“!

Po slovensky ešte nevie, no vytvoril tanečný pár s 5-násobnou majsterkou Slovenska a bude nás reprezentovať na najbližšom európskom i svetovom šampionáte. Príbeh Rusa Nikitu Lysaka je naozaj veľmi zaujímavý a vďaka grantu
2 500 € z Fondu pre budúcnosť športu bude príprava na vrcholné podujatia ešte veselšia.

Našli toho správneho

Nikita Lysak je momentálne so svojou tanečnou partnerkou Máriou Sofiou Pucherovou na sústredení v Taliansku, a tak sme zachytili len jej mamu Máriu, ktorá nám rozpovedala ako sa ruský krasokorčuliar dostal do našej krajiny. Po slovensky sa ešte nenaučil, no veľmi sa mu tu páči. „Moja dcéra dosiahla na domácej scéne prakticky všetko, čo sa dalo, a tak sme hľadali nové výzvy. Chceli sme skúsiť tance na ľade, lenže museli sme si nájsť partnera. Zašli sme na webstránku „krasokorčuliarskej zoznamky“, kde sa hľadajú taneční partneri a tam sme narazili na Nikitu. S Máriou Sofiou si po športovej i ľudskej stránke veľmi sadli a sme radi, že situáciu neskomplikovala ani pandémia,“ priblížila Mária Pucherová, mimochodom rovnako členka prešovského klubu Skating Sports.

Foto: archív Nikita Lysak

Cieľom až ďalšie hry

Stále pomerne čerstvo zloženému páru sa darí. Nikitovi s Máriou Sofiou sa podarilo kvalifikovať na európsky i svetový šampionát, čaká ich aj zimná univerziáda. V klube považujú za úspech, že sa kvalifikovali na tieto vrcholné podujatia. „Cieľom boli aj hry v Pekingu, no situácia sa vyvinula inak. Znížil sa limit a hoci technické skóre mali dostatočné, o účasť pod piatimi kruhmi zabojujú až o štyri roky,“ vysvetlila Pucherová.

Krasokorčuľovanie je finančne veľmi náročný šport, o čom hovorí aj Mária Pucherová: „Najdrahšou položkou je samozrejme ľad. Ročne nás stojí približne 45-tisíc eur plus výdavky na cestovanie, príslušenstvo a podobne. Sme veľmi radi, že nám v tom pomôže aj Fond pre budúcnosť športu.“

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku. Pokiaľ bude kvalitné a zaujmeš Komisiu Niké, odmena ťa neminie.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Danka Barteková

Danka Barteková si podmanila Baku! Premiérovo sa stala majsterkou sveta v skeete a navyše ovládla aj kvalifikáciu, čím si vybojovala miestenku do Paríža 2024. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Danku na sociálnych sieťach