Niké športovec mesiaca Alexander Slafkovský odmenil talentovaného lyžiara a brata draftovaného Šimona Nemca

Alexander Slafkovský získal v júni prvé slovenské zlato v aktuálnej sezóne Svetového pohára vo vodnom slalome. Výnimočný výsledok neušiel pozornosti širokej športovej verejnosti. Náš úspešný slalomár bol ocenený titulom Niké športovec mesiaca.

Adrián Kubík a Adam Nemec

Alexander Slafkovský dostal vďaka titulu Niké športovec mesiaca možnosť odmeniť športový subjekt, ktorý prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu dostane 5 000 €. Rozhodol sa pre dvoch športovcov. Finančná podpora putuje lyžiarovi Adriánovi Kubíkovi a hokejistovi Adamovi Nemcovi, mladšiemu bratovi nedávno draftovaného Šimona Nemca.

Nakúpime lyžiarsky materiál

Len 16-ročný Adrián Kubík sa venuje alpskému lyžovaniu od štyroch rokov. Vo svojej kategórii patrí medzi najlepších na Slovensku a postupne naberá aj medzinárodné skúsenosti. Vďaka Fondu si za grant zadováži lyžiarsky materiál. „Keď mi Saša Slafkovský zavolal a povedal o podpore, tak sa mi až slzy spustili. Nesmierne si ju vážime. Sponzorov je veľmi náročné nájsť a o to viac sme vďační Fondu pre budúcnosť športu. Bodaj by bolo podobných projektov viac,“ povedal na úvod otec Peter Kubík.

Postupne poodhalil, akým spôsobom sa Slafkovský dostal k nádejnému lyžiarovi. „Máme spoločného kondičného trénera Šimona Klimčíka, ktorý trénuje aj Petru Vlhovú.“

Synátor Adrián Kubík má v nasledujúcej sezóne jasné ciele. „Prešli sme do popradského klubu A.S.P Ski a veríme, že sa Aďo plynule uchytí v juniorskej kategórii. Výborné by bolo, keby sa dostal do útvaru talentovanej mládeže, čím by získal finančné prostriedky na rozvoj. Náš ročný rozpočet je 20 000 € a nie je jednoduché ho vykryť.“

Najradšej by dorovnal bratov úspech

Druhý podporený športovec je hokejista Adam Nemec. Pre zmenu sme sa nerozprávali s rodičom, ale samotným talentom. Dôležitou postavou bol opäť Klimčík. „Je to fantastický pocit, že si Alexander Slafkovský vybral práve mňa. Osobne sa nepoznáme, ale zrejme sa o mne dozvedel od trénera Šimona Klimčíka, ktorý trénuje nás oboch.“ Adam sleduje kariéru úspešného kanoistu a fandí mu. „Exceluje v najúspešnejšom športe na Slovensku. Odmalička sme ho podporovali, boli sme na viacerých pretekoch.“ Šikovný útočník si za podporu z Fonduuhradí letnú prípravu s Klimčíkom, nakúpi výživové doplnky aj výstroj.

Debata pochopiteľne prešla aj na brata Šimona, ktorý bol len nedávno draftovaný v NHL. „Na drafte som bol osobne. Pocity boli fantastické, keď môjho brata vybrali z 2. miesta.“ A ako spolu vychádza súrodenecká dvojica? „Máme výborný vzťah. Vždy, keď sa dalo, tak som Šimona podporil na zápasoch a rovnako stojí pri mne aj on.“ V súvislosti s úspešným starším bratom sa zvyšujú očakávania aj na Adama. Ak si myslíte, že mu to škodí, tak sa mýlite. „Tlak na seba v súvislosti s bratom a jeho úspešným draftovaním nevnímam. Zvykol som si naň.“

Adam Nemec nám priblížil aj jeho plány a túžby. „S poslednou sezónou som nadmieru spokojný. Začínal som u kadetov, no postupne som ako 14-ročný prešiel k dorastu, kde sa mi podarilo uchytiť. Ako tím sme zase postúpili do prvej ligy. V novom ročníku by som chcel, aby sme sa prebojovali do play-off. Mojim snom je zase dostať sa do NHL a najradšej by som chcel minimálne dorovnať Šimonov úspech.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Finančná pomoc tentokrát rozradostila lyžiara a hokejistu. Fond však môže pomôcť aj vám. Natočte maximálne 2-minútové video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a veríme, že grant pomôže naplniť aj vaše športové sny.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach