Niké športovkyňou mesiaca sa stal len 14-ročný megatalent Nela Lopušanová

Január bol mesiacom Nely Lopušanovej! Hokejový úkaz pomotal hlavu azda každému milovníkovi športu. Vďaka tomu sa len v 14-tich rokoch stala najužitočnejšou hokejistkou na MS žien do 18 rokov a zároveň bola najproduktívnejšou hráčkou na EYOF 2023. Titul Niké športovkyňa mesiaca je rozhodne v správnych rukách.

To nebolo zďaleka všetko. Na spomínaných MS sa stala aj najproduktívnejšia hráčka, najlepšia útočníčka a pochopiteľne sa dostala aj do All-Star tímu turnaja. Slovenské a svetové média, expertov a fanúšikov zaujala skvelou technikou, brilantnými pohybmi, excelentnými gólmi a najväčším vrcholom bol dychvyrážajúci „Michigan“. V podaní hráčky jej veku v januári predviedla jeden z najdominantnejších výkonov všetkých čias.

Anketa Niké športovec mesiaca, okrem ceny pre víťaza, prináša prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť vybranému športovému subjektu sumou 5 000 €. Koho si žiačka 9. ročníka žilinskej základnej školy vyberie?

Na Slovensku mala žilinská rodáčka zdatných konkurentov, a preto v ankete Niké športovec mesiaca uspela len o vlások. Len o jeden hlas skončila pred stále udivujúcou Petrou Vlhovou a o šesť bodov pred brankárom Adamom Gajanom, ktorý pre zmenu zažiaril na MS do 20 rokov.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach