NOVINKA: Odmeňuje už aj autor gólu mesiaca Niké ligy!

Nesmierne radi vám predstavujeme novinku týkajúcu sa Fondu pre budúcnosť športu. Spoločnosť Niké je od aktuálnej sezóny titulárnym partnerom Niké ligy a tešiť sa z toho môžu aj talentovaní, či amatérski športovci. Vďaka spojeniu Niké s najvyššou slovenskou futbalovou súťažou totiž bude mať autor najkrajšieho gólu každý mesiac možnosť odmeniť ľubovoľný športový subjekt sumou 5 000 €.

Gól mesiaca zakaždým vyberú fanúšikovia z najkrajších kúskov, a preto o smerovaní grantu majú možnosť rozhodnúť futbaloví nadšenci spoločne s vami aj so strelcami výstavných gólov.

Kto sa stal prvým víťazom ankety ´Gól mesiaca´ Niké ligy?

Fanúšikovia si ako gól mesiaca júl/august vybrali parádny zásah hráča Spartaka Trnavy Filipa Bainoviča. Lopta spoza pokutového územia zapadla do bránky Podbrezovej. „Každý zápas sa snažím hľadať priestor na takúto strelu. Teraz sa mi po prihrávke Bukatu podarilo vypáliť z prvej a myslím si, že to prekvapilo aj Ludhu v bránke. Gól prišiel v pravú chvíľu na konci 1. polčasu,“ opísal autor presného zásahu. Takúto parádu však nevystrúhal prvýkrát. „Podobné 2-3 kúsky mi padli už aj za Trenčín. Verím, že v tejto sezóne pridám ešte zopár takých gólov.“

Defenzívny stredopoliar Trnavy a jedna z letných posíl mohla vďaka okulahodiacemu gólu vybrať športový subjekt, ktorý odmení skrz Fond pre budúcnosť športu. Vybral mládežníkov Trnavy. „Informáciu o odmeňovaní som dostal len nedávno a veľmi ma potešila. Je super, že môžem pomôcť mladým, ktorým sa grant určite zíde. Za to ďakujem aj Fondu pre budúcnosť športu. Teraz sa ešte viac budem snažiť o ďalší gól mesiaca.“ Úprimnosť slov o radosti z podpory mladých Spartakovcov Filip Bainovič hneď aj potvrdil. „Trénujú blízko nás, a tak sa občas na nich chodíme pozrieť. Snažím sa k nim aj prihovárať. Pamätám si ako som sa nesmierne tešil, keď ma niekto takto povzbudil.“

OZ Spartakovská mládež

Slovo dostal aj zástupca odmenenej OZ Spartakovská mládež. „Peniaze použijeme na turnaj U14 v Madride a U15, ktorý bude v Malajzii. Zvyšnou sumou zase podporíme ďalších našich mládežníkov a mládežníčky“ povedal na úvod športový riaditeľ mládeže Marián Hýbela. Ak by vás to zaujímalo, tak reč je o 350 deťoch. „V poslednej dobe sme zvyknutí na takéto exportné góly, ako strelil Štetina v Konferenčnej lige, či Bainovič Podbrezovej. Verím, že sa mu taký kúsok ešte podarí, aby nás opäť podporil (smiech).“

Nástupom Michala Gašparíka na trénerskú lavičku Spartaka sa stalo pravidlom, že kapitánsku pásku má spravidla na ruke odchovanec a viacero trnavských rodákov úspešne pôsobí v A-mužstve. „Naši mládežníci vidia, že domáci chalani sa tu môžu presadiť, na rozdiel od mnohých ďalších klubov na Slovensku. Je to pre nich veľká motivácia na sebe pracovať.“ Prešli sme aj na pikantnejšiu tému. Ako podľa predsedu OZ Spartakovská mládež prežívajú talentovaní futbalisti derby zápasy? „So Slovanom sa jedná o tradičné derby od nepamäti a cítia to už aj decká. Pred zápasom na nich badať, že čakajú na veľkého rivala.“ Okrem toho aj mladíci celý rok slávia storočnicu klubu a tešia sa napríklad na Konferenčnú ligu, ktorej prestížne súboje budú môcť mnohí vidieť z bezprostrednej blízkosti.

Prihláste do Fondu aj vy!

Ku grantu z Fondu pre budúcnosť športu sa nedá dosť len cez autora gólu mesiaca. Pre podporu môžete zabojovať aj sami prihlásením videa na stránku www.nikefodnsportu.sk. Prajeme veľa šťastia!

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach