Odmenená mladá hokejistka sa nestratí ani medzi chlapcami

Vďaka svetovému šampionátu do 20 rokov žije Slovensko hokejom aj počas vianočných sviatkov a inak tomu nebolo ani naposledy. Práve preto sme sa pozreli na oceneného športovca z tohto krásneho zimného športu. Fond pre budúcnosť športu v najnovšej odmeňovačke podporil 13-ročnú hokejistku.

Medzi športami vyhral hokej

Mladá Natália Gerő v prihlásenom videu dokázala jej ohromnú športovú všestrannosť. Azda v každom športe, ktorého sa dotkne, vyniká. Venuje sa hokeju, horskej cyklistike, behu, tenisu, aj bežkovaniu. „Zo všetkých spomínaných športov ju najviac baví hokej. Napríklad cyklistike sa cez leto venuje kvôli kondičke a tenis sa zase mrštnosťou najviac podobá na hokej. Má 13 rokov, čo znamená, že len rok ju delí od toho, aby mohla hrať za ženy. Dievčenský tím, žiaľ, nie je možné zložiť, no ani medzi chlapcami sa nestratí,“ povedala nám na úvod Jana Meiszlingerová, mama 13-ročnej hokejistky.

Hra s pukom chytila siedmačku na základnej škole za srdce a čoraz viac ho sleduje aj v televízii. Rovnakým fanatikom ako na ľade však pri MS do 20 rokov pred obrazovkou zatiaľ nie je. „Momentálne ju viac baví NHL, ale tým, že má v škole v triede len chlapcov, ktorí veľa hovorili aj o juniorských majstrovstvách sveta, narástá jej záujem aj o reprezentačný hokej. Našim mladým reprezentantom, ktorí po výbornom výkone proti Kanade skončili v štvrťfinále. fandila.“

Neexceluje len v hokeji

Natália klope na dvere mládežníckej hokejovej reprezentácie, no vyniká aj v ďalších športoch. Stala sa napríklad majsterkou Slovenska v horskej cyklistike. „Dosahuje v nej veľmi dobré výsledky, no titul získala aj vďaka špecifickým podmienkam. V deň pretekov nesmierne lialo a značnú časť dráhy tak s bicyklom skôr odbehla a dostala sa pred všetkých.“ Najväčším snom 13-ročnej športovkyne je prebojovať sa na olympiádu. Napriek titulu majsterky Slovenska v horskej cyklistke sa však pod päť kruhov chce dostať ako hokejová reprezentantka.

Venovať sa len jednému športu je finančne náročné a keď je športov viac, tak sa každá pomoc zíde. „Kúpili sme korčule, gate aj bežky. Váš grant nám skutočne padol vhod.“ Myslíte si, že aktívnu hokejistku treba do tréningov tlačiť? „Ani omylom a naopak si sama vždy pridáva. Chodí napríklad do športovej triedy v Banskej Bystrici, kde denne trénuje, no napriek tomu chce po škole tréningy navyše.“

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Natália Gerő veľmi dobre vie, čo chce aj ako to dosiahnuť. Zostáva jej len vydržať. Vášmu športovému progresu zase vy môžete pomôcť prihlásením sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať maximálne 2-minutové video na stránku www.nikefondsportu.sk a rok 2023 môžete začať napríklad s novými športovými pomôckami.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach