Odmenený Lucián Jančár pretekal už aj s Jánom Volkom

Porota Fondu pre budúcnosť športu v nedávnej odmeňovačke poskytla grant aj 22-ročnému šprintérovi. Lucián Jančár sa v minulom roku na MS Slovenska dostal až do finále, kde si sily zmeral aj s Jánom Volkom. Jeho snom je kvalifikovať sa na niektoré z vrcholových podujatí ako sú napríklad majstrovstvá Európy.

Na regeneráciu doma aj v zahraničí

Rodák zo Spišskej Novej Vsi preteká v mužskej kategórii od minulého roku a hneď prvú sezónu zakončil finálovou účasťou na majstrovstvách Slovenska. V nej v priamom súboji čelil aj najrýchlejšiemu Slovákovi Jánovi Volkovi. Obsadil konečné 7. miesto. Ako správny športovec sa však neuspokojil. Chce napredovať a vedel, že by mu v tom mohol pomôcť Fond pre budúcnosť športu. „Kúpim si regeneračné nohavice, čo nie je lacná záležitosť a okrem toho sa chystám na sústredenie do Portugalska, kde sa financie tiež zídu. Spomínané nohavice na oficiálnych zrazoch mám, ale teraz mi uľahčia regeneráciu aj v domácich podmienkach.“

Ján Volko a Wayde van Niekerk

Člen TJ Tatran Spišská Nová Ves sa atletike venuje už 7 rokov a medzi najväčšie úspechy za ten čas radí 3. miesto na 400 metrov z majstrovstiev Slovenska do 23 rokov. „Môj tréning sa skladá z dvoch fáz. Zo silovej, kde pri vzpieraní a plyometrií pracujem na výbušnosti, a v druhej časti trénujem štart a samotný šprint,“ prezradil nám cestu k úspechom.

Vzorom mladého bežca je Juhoafričan Wayde van Niekerk a okrem neho aj spomínaný rýchlik Ján Volko. Veľká časť bola pre Luciána Jančára už len pretekať s ním. „V najbližšej sezóne by som chcel pravidelne zabehnúť šprint na 100 metrov pod 11 sekúnd. Bez toho by som sa nemohol čo i len zamyslieť nad tým, že by som raz môj veľký vzor predbehol. Mojim snom je však okrem toho dostať sa nejaké vrcholové podujatie ako sú napríklad majstrovstvá Európy. Či už formou štafety, kde by mohla viesť ľahšia cesta alebo individuálne.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Lucián Jančár má jasný cieľ. My veríme, že podpora z Fondu pre budúcnosť športu ho k nemu čo najviac priblíži. Projekt od spoločnosti Niké však nemusí pomôcť len 22-ročnému šprintérovi, ale aj vám. Natočte video a prihláste ho podľa pravidiel na stránku www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

4 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach