Odmenili sme ďalších! Tešia sa cyklisti, krasokorčuliari či tanečníci

Stávková spoločnosť Niké už takmer rok a pol pomáha slovenským amatérskym športovcom cez Fond pre budúcnosť športu. Podporila už 312 subjektov sumou 579 900 eur a pribúdajú ďalší. Naposledy sa radovali individuálni športovci i kolektívy naprieč celým Slovenskom.

Dôraz na najmenších cyklistov

Medzi čerstvo odmenenými je aj cyklistický klub CK EPIC Dohňany. Nadšenci z Považia sa už dlhodobo venujú cyklistike. Cyklistika má Dohňanoch bohatú históriu a neodmysliteľne patrí na cyklistickú mapu Strednej Európy. Tunajší klub neoficiálne funguje už 25 rokov, za ten čas vychoval množstvo úspešných cyklistov a zorganizoval európsky šampionát v horskej cyklistike, či iné preteky, ktoré sem prilákajú desiatky amatérskych i profesionálnych cyklistov.

„V súčasnosti sa v klube venujeme najmä deťom a nádejným cyklistom. Ich príprava je veľmi pestrá, nie je to len o bicyklovaní, ale organizujeme zaujímavé výlety a ponúkame deťom bohatý program. Robia halové loptové športy, chodia plávať, behať, či cvičiť jógu. Treba ich hlavne motivovať, nech ich šport baví a výsledky sa dostavia. Prostriedky z Fondu využijeme sa zimné sústredenia. Máme v pláne ísť do Tatier, aby sme boli dobre pripravení na novú sezónu.“ uviedla trénerka Monika Kadlecová. Dohňanskí cyklisti sa radujú z grantu vo výške 2500 eur.

Zdroj: archív CK EPIC Dohňany

Štyri tisícky pre tanečníčku na korčuliach

Krasokorčuľovanie je fyzicky no i finančne veľmi náročný šport a každá pomoc sa zíde. Radi sú aj v rodine 15-ročnej Máši Moškovej. Mama Zuzana chválou a vďakou nešetrila. „Veľmi nás teší, že ste Mášu vybrali medzi odmenených a sme milo prekvapení najmä výškou pridelenej sumy. Vďaka vašej podpore sa nám bude v nasledujúcej sezóne dýchať oveľa ľahšie, keďže takmer všetky náklady ináč znášame my rodičia.“ Poskytnutými finančnými prostriedkami plánujú pokryť predovšetkým výdavky na jednotlivé preteky ako štartovné či cestovanie. Veľkou položkou je však aj letná príprava a sústredenia. Máša momentálne figuruje v kategórii junioriek a už o pár dní odštartuje novú sezónu súťažou v Trnave.

zdroj: archív Máši Moškovej

Tanečníkov nezastavila ani korona

Grant z Fondu pre budúcnosť športu, konkrétne vo výške 2500 eur, sa ušiel aj tanečníkom z Gbelov. Endy Dance Group tvorí až 200 tanečníkov, o ktorých sa učiteľ Lukáš Jureňa stará spoločne s kolegyňou. „Máme vždy väčšie skupinky, takže sa to dá zvládnuť. Okrem tanca sa našich športovcov snažíme aj vzdelávať. Organizujeme rôzne školenia, workshopy a všetky sú zamerané na tanec. Keby sme sa pozreli na posledné obdobie, tak korona nás skutočne preverila. Online tanečný kurz bol zo začiatku spestrením, ale dlhodobo to nie je ono. Sme radi, že sa opäť môžeme stretávať naživo.“ Tanečníci z Gbelov podporu využijú na vynovene šatní, skvalitnenie vyučovacieho procesu a dokúpenie aj tanečných pomôcok.

Fond je tu pre každého

Ak sa chceš pridať k oceneným, je to jednoduché. Stačí zapojiť kreativitu, natočiť vtipné video, kde sa predstavíš a zavesiť ho na stránku www.nikefondsportu.sk. Pokiaľ bude kvalitné a zaujmeš Komisiu Niké, odmena ťa neminie.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach