Odštartujú odmenení Potančokoví novú éru skokov na lyžiach?

Fond pre budúcnosť športu pomáha slovenskému športu už vyše 2 roky. Amatérskych športovcov počas zúriacej korony motivoval nezanevrieť na šport, mladým talentom dal nádej, aby svoj športový sen nevzdali a športovcom, ktorí nie sú stredobodom pozornosti dal najavo, že aj na nich niekto myslí. Príkladom je aj odmenená súrodenecká dvojica skokanov na lyžiach.

Majstri republiky vo svojej kategórii

Na Slovensku sa už v podstate netradičnému športu, skokom na lyžiach, venujú 12-ročný Marek a 8-ročná Daniela Potančokoví. Porotu Fondu ich príbeh nesmierne zaujal, a preto ich odmenila grantom 4 000 € „Wow, veľmi pekne ďakujem. Peniaze použijeme na športové potreby, ale najmä na tréningy, presun a samotné športoviská. Na ne musíme chodiť do Česka, Rakúska, či nám najbližšieho Poľska, kde cesta napríklad do Zakopaného trvá zhruba 2,5 hodiny,“ priblížila nám mamina odmenených Elena. Možno práve súrodenci Potančokoví budú na prahu novej éry skokov na lyžiach na Slovensku. „U nás je malá konkurencia, dalo by sa povedať, že sa jej venuje za hrsť detí. 12-ročný Marek a 8-ročná Danielka sú vo svojej kategórii majstri republiky. Ak neprídu zranenia a podobne, tak verím, že sa budú naďalej zlepšovať.“

Adrenalín majú v krvi

Mladí úspešní športovci si už niekoľko rokov odskákali. Viete si však predstaviť prvé skoky vašich ratolestí pri tomto zrovna nie najbezpečnejšom športe, respektíve pohľad dolu od detí pred prvým pustením sa mostíkom? Mama Elena nám priblížila začiatky. „Marek prišiel k skokom na lyžiach náhodou a úplne bez strachu. Keď mal 8 rokov, tak sme si išli požičať lyže a na svahu si ho všimli členovia zo skokanského klubu. Zavolali ho, páčil sa im a on sa zase do tohto zimného športu hneď zamiloval. Adrenalín má v krvi, ani po zranení nemal strach nabehnúť späť do tréningov. Okrem skokov na lyžiach sa venuje aj skokom na BMX. Danielka zase videla ako sa mu darí, zbiera medaily, poháre, a tak ju to uchvátilo, že tiež chcela hneď skákať. Začala už ako 4-ročná.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Zvažujete, či sa zapojíte do Fondu pre budúcnosť športu, no stále váhate? Zoberte si aspoň štipku odvahy od hrdinov tohto článku! Urobte správny krok, nahrajte krátke video, zaregistrujte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a možno aj vy sa vďaka projektu od spoločnosti Niké priblížite k vášmu športovému snu.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Juraj Slafkovský

Náš obrovský hokejový talent po zažiarení na olympiáde v Pekingu aj na MS 2022 dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského hokeja. Montreal Canadiens si ho v prestížnom drafte NHL vybral z 1. miesta!

Viac v článku
Sleduj Juraja na sociálnych sieťach