Olívia Lapšanská bola od útleho veku fascinovaná dvíhaním činiek

Fond pre budúcnosť športu pomohol množstvu zaujímavých a inšpiratívnych športovcov. Medzi nich určite patrí aj 19-ročná Olívia Lapšanská. Bronzová medailistka z juniorských majstrovstiev sveta sa zaoberá, pre nežnejšie pohlavie, menej tradičnému športu – silovému trojboju!

Inšpiráciu našla v telocvični

Spomínanému „mačovskému“ športu sa venuje od 14-tich rokov. Vo voľnom čase hrávala aj futbal, ale silový trojboj u Olívii vyhral na celej čiare. „U nás v dedine sa v školskej telocvični každoročne konajú silové súťaže. Už na základnej škole ma fascinovalo, čo chlapci v tomto smere dokážu. Začala som sama chodiť do fitka, kde si tréner všimol, čo dokážem. Oslovil mal, či by som nechcela aj súťažiť a už nebolo o čom.“

O 4 roky staršie súperky

Od toho času Olívia trénuje trikrát do týždňa a viac by sa ani nedalo. Častejšie posilňovanie by jej kvôli preťaženiu skôr uškodilo. Príprava na súťaž zase prebieha zhruba tri mesiace a radikálne sa nemusí obmedzovať ani v stravovaní. Tréningový plán je však evidentne výborne nastavený. „Na MS v Turecku, ktoré sa konali v auguste, som v trojboji do 76 kg obsadila 3. miesto. Jednalo sa o môj prvý svetový šampionát v kategórii junioriek, v ktorom sú podstatne silnejšie súperky. Majstrovstvá sveta preto hodnotím pozitívne.“ Nejde nespomenúť, že kategória junioriek je až do 23 rokov. Jej konkurentky boli aj o 4 roky staršie.

Na prípravu a súťaže

Mladá trojbojárka sa stále má kam posúvať. „Nedávam si konkrétne ciele kde, kedy a ako sa chcem umiestniť, skôr sa orientujem na čiastkové napredovanie. Samozrejme by však bolo výborné, keby som vyhrala juniorské MS a neskôr sa presadila medzi ženami.“ Práve k tomu jej môže dopomôcť aj Fond pre budúcnosť športu, vďaka ktorému pokryje náklady na prípravu a rovnako aj niektoré výdaje na súťaže.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Reakcia okolia na úspešnú športovkyňu, ktorá sa venuje pre ženy, menej tradičnému koníčku, je nesmierne pozitívna. Presne takú si športovci, ktorí na sebe drú, aj zaslúžia. Ak aj vy sa chcete stať športovou „hviezdičkou“ vo svojom blízkom okolí alebo hviezdou na Slovensku, tak vám môže pomôcť Fond pre budúcnosť športu. Prihláste svoje video na stránku www.nikefondsportu.sk a napredujte.

4 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach