DFS Juránek: „Natáčanie videa nám prinieslo množstvo zábavy“

Fond pre budúcnosť športu je v prvom rade určený pre podporu slovenského športu. Talentovaní, či amatérski športovci však nemusia získať len finančnú pomoc. Už len natáčaním videa častokrát utužia kolektív a zároveň sa aj zabavia. Tak tomu bolo v prípade detského folklórneho súboru DFS Juránek, ktorý sa teší z grantu 2 000 €.

Očarili básničkou

Do Fondu pre budúcnosť športu sa klub z Borského Svätého Jura prihlásil originálnym videom, v ktorom sa jeho členovia prihovorili ľúbivou básničkou. „Dokopy som ju dala ja, no nestálo ma to toľko námahy ako by sa mohlo zdať. Povedala by som, že to šlo samo. Deti si slová básničky veľmi rýchlo osvojili a natáčanie videa nám navyše prinieslo množstvo zábavy,“ prezradila Zuzana Obernauerová, ktorá súbor založila a vedie ho dodnes.

Od založenia uplynulo 10 rokov

DFS Juránek má 52 členov a v tomto roku sa teší z jubilejného desiateho výročia. Svoje okrúhliny však počas rozhovoru slávila aj samotná zakladateľka, ktorej aj takto chceme popriať všetko dobré. „Nie sme úplne športovci, niekedy však vyvíjame väčšiu fyzickú aktivitu ako ´pravé´ športy. Náš tanec aj s kostýmami sú zároveň finančne náročné a peniaze sa ťažšie získavajú. Hľadali sme preto možnosti ako sa k nejakým dostať.“ Podarilo sa a detský folklórny súbor si zadováži nové kroje, krpce, či čižmy.

Rodinná atmosféra je základom

Zakladateľka klubu zo Záhoria nám priblížila aj ďalšie jeho podrobnosti. „Naši členovia trénujú dvakrát do týždňa po štyri hodiny. Snažíme sa, aby na tréningy chodili radi, máme na nich takú rodinnú uvoľnenú atmosféru.“

„Ročne máme zhruba 40 vystúpení, čo rozhodne nie je málo, ale do súťaží sa moc nezapájame. Sú na nich rôzne špecifiká, ktoré by v konečnom dôsledku mohli pôsobiť demotivujúco.“ Vystúpenia prinášajú množstvo zážitkov a keď sa deti dostanú do zahraničia, tak niet o čom. „Boli sme napríklad na festivale v Macedónsku, ktorý bol obrovským zážitkom a skúsenosťou.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

„Veľmi sa mi páči, že Fond pre budúcnosť športu tu nie je len pre jednotlivcov, ale aj pre kolektívy. Okrem toho je výborné, že nie je určený len na konkrétnu pomoc, ale klub si môže sám povedať, čo mu chýba,“ povedala nám na záver Zuzana Obernauerová a lepšiu výzvu na zapojenie sa cez stránku www.nikefondsportu.sk ani nemohla dať. Budete patriť medzi odmenených aj vy?

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Martin Dúbravka

Brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi stačili len dva reprezentačné zápasy k tomu, aby ovládol októbrovú anketu Niké športovec mesiaca. Proti Portugalsku a rovnako aj Luxembursku vytiahol niekoľko excelentných zákrokov, vďaka ktorým je Slovensko už len krok od postupu na ME. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Martina na sociálnych sieťach