Plníme sny! September začíname odmeňovačkou. Potešili sme 47 športových subjektov

Fond pre budúcnosť športu so začiatkom nového školského roka, respektíve so štartom mnohých sezón potešil 47 športových subjektov. Pomôcť priblížiť sa k svojim snom dopomohol mládežníckej reprezentantke v cyklistike, azda budúcemu olympionikovi v skialpinizme, štafetovému majstrovi Slovenska a mnohým ďalším.

Reprezentovať nás budú v Lige majstrov

Túlavé Citróny Nitra sa venujú malému futbalu od roku 2001, dokopy majú vyše 100 členov, ktorí sú rozdelení do viacerých tímov a nedávno dosiahli jeden z najväčších úspechov. Kategória nad 40 rokov si vybojovala titul majstra Slovenska. Vďaka tomu okrem slávy získala aj miestenku do Ligy majstrov v malom futbale. „Je pre nás veľkou cťou, že sme sa kvalifikovali do Ligy majstrov. Víťazstvo v majstrovstvách Slovenska berieme ako jeden z našich najväčších úspechov. Teraz nejdeme hrať len za seba, ale ideme reprezentovať aj Slovensko. Aj na súpravy sme si preto dali slovenský znak. Tešíme sa, že je pred nami takéto veľké podujatie,“ vyjadril sa člen kádra a zároveň vedúci mužstva Branislav Adámek.

Zažiarila v skokoch do výšky aj v šprintoch

Medzi odmenených porota Fondu pre budúcnosť športu zaradila aj Lianu Križovenskú, ktorá sa atletike venuje už sedem rokov. „Za môj najväčší úspech považujem účasť na EYOF v Banskej Bystrici, ale celkovo každé medzinárodné porovnanie si vážim a keď sa pozriem pár rokov dozadu, tak som určite hrdá aj na zlato zo skokov do výšky na detských medzinárodných hrách v Poľsku. Vtedy som mala asi 11 rokov.“ Šestnásťročná športovkyňa sa venuje skokom do výšky a navyše sa v budúcnosti možno bude chcieť rozvíjať aj v skokoch do diaľky. Jej srdcovkou sú však určite šprinty a verí, že sa s nimi azda raz predstaví aj na olympiáde. Fond jej k vytúženému cieľu dopomôže tretrami, či regeneráciou, ktorú si bude môcť zadovážiť vďaka grantu.

Azda budúca nádej pre draft do NHL?

Michal Svrček má 16 rokov, do draftu si musí počkať minimálne dva roky, ale nábeh naň má výborný a podporiť ho v jeho snahe chce aj Fond pre budúcnosť športu. Už rok pôsobí vo Švédsku, v kategóriách U16 a U18 mal takmer bod na zápas a viac nám priblížil jeho otec. „Sám za nami prišiel, že na Slovensku zrejme dosiahol maximum. Cítil, že posunúť sa ďalej a splniť si sen v podobe NHL, by mohol odchodom do zahraničia. Bol na skúške vo švédskom Brynäs IF a aj keď v týchto mládežníckych tímoch môže byť minimum cudzincov, asi dvaja, tak uspel.

Pred odletom mal obavy, ale na dva týždne sme tam šli s ním, zžil sa s prostredím, našiel si kamarátov a teraz po troch mesiacoch prestávky už hovoril, že ide domov (do Švédska). Baví ho to a ženú ho dopredu úspechy.“ V zámorí okrem hlavného draftu prebiehajú aj dva v juniorských súťažiach. V tomto roku prebehol Future draft. Ten sa týka hráčov, ktorí v najbližšej sezóne nedovŕšia 17 rokov a Michal bol vybraný ako prvý Slovák.

Zaraďte sa medzi odmenených aj vy!

Až 47 a celkovo 579 športových subjektov najnovšie získalo grant z Fondu pre budúcnosť športu. Pridajte sa k nim aj vy. Natočte video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a priblížte sa aj vy k svojmu športovému snu.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach