Po ocenenie Niké športovkyňa mesiaca si zalyžovala Petra Vlhová

Rekordérkou v počte titulov Niké športovec mesiaca je Petra Vlhová. Náš slovenský lyžiarsky klenot má za sebou skvelú sezónu so ziskom zlata na olympiáde a úspešne vstúpila aj do nového ročníka, keď sa po oboch slalomoch postavila na pódium. Vďaka dvom bronzom sa zaslúžene už siedmykrát stala Niké športovkyňou mesiaca.

Peťa vo fínskom Levi naznačila, že aj v tejto sezóne by Američanku Mikaelu Shiffrinovú mohla ponaháňať v boji o veľký krištáľový glóbus. Veríme, že na úvod sezóny nadviaže, opäť bude celú sezónu tešiť svojich priaznivcov a azda bude pravidelne zdatnou súperkou pre slovenských športovcov o honor najlepšieho športovca mesiaca.

Anketa Niké športovec mesiaca, okrem ceny pre víťaza, prináša prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu možnosť oceniť a pomôcť vybranému športovému subjektu sumou 5 000 €. Peti sa vďaka viacerým titulom takto podarilo podporiť už niekoľko športovcov. Koho si vyberie najbližšie?

November patril Petra Vlhovej, ale mala náročnú konkurenciu. Vyhrala s len dvojbodovým náskokom pred klubom ŠK Slovan Bratislava, ktorý sa senzačným 1. miestom v skupine Európskej konferenčnej lige prebojoval priamo do osemfinále. Tretí zase skončil Michal Dudovič, ktorý podal senzačné výkony na majstrovstvách Európy vo florbale.

Anketu Niké športovec mesiaca prináša stávková spoločnosť Niké v spolupráci s RTVS. O víťazovi rozhodujú v hlasovaní športoví novinári.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka získal titul Niké športovec mesiaca vďaka skvelým výkonom za SSC Neapol. Aj jeho pričinením suverénne kraľuje talianskej Serie A a darí sa mu aj v Lige majstrov, kde si pootvorili dvierka do štvrťfinále. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Stana na sociálnych sieťach