Prečo existuje Fond pre budúcnosť športu? Aby pomohol športovcom ako je mažoretka Laura Rumanská!

Fond pre budúcnosť športu funguje už 2 aj pol roka. Za ten čas rozdal takmer milión eur medzi 444 športových subjektov a medzi odmenenými je aj mažoretka Laura Rumanská, ktorá je hlavnou postavou dnešného príbehu. Grant získala pred vyše rokom a jej slová sú dôkazom, že Fond pre budúcnosť športu má na Slovensku zmysel.

„Tancujem od 4 rokov a chcem tancovať naďalej“

Mladá mažoretka s mamičkou nahrala video na stránku www.nikefondsportu.sk ešte ako 16-ročná. Za sebou mala niekoľko úspechov na domácej aj medzinárodnej scéne, no mažoretkový šport je finančne náročný, a preto sa jej na ďalšie napredovanie zišiel grant z Fondu. V jej prihláške stálo. „Tancujem od 4 rokov a tancovať chcem naďalej. Poskytnuté finančné prostriedky by som využila na zakúpenie športových pomôcok, kostýmov aj náčinia a svoje skúsenosti by som rada posunula aj mladším generáciám.“ Porota Fondu neváhala a Lauru Rumanskú, ktorá sa venuje kategórii Sólo Pom-Pon, zaradila medzi odmenených. Podporu si zaslúžila.

„Vďaka Vám som si mohla plniť sny“

Mladá mažoretka získala grant v júni 2021. Ozvala sa nám po roku a pol s úžasným mailom, v ktorom dopodrobna zhrnula prečo existuje Fondu pre budúcnosť športu. „Dobrý deň, vďaka vášmu projektu Fond pre budúcnosť športu som bola podporená sumou 1000 €. Touto cestou by som sa Vám chcela veľmi pekne poďakovať, pretože aj vďaka Vám som sa tento rok mohla zúčastniť majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Európy, majstrovstiev sveta a ďalších medzinárodných súťaži. Medzi moje najväčšie tohtoročné úspechy patria tituly majsterky Slovenska, 1. vicemajsterky Európy a majsterky sveta v mažoretkovom športe. Vďaka Vám som si mohla tento rok plniť svoje sny a posúvať sa ďalej v tom, čo milujem.“ Nič viac netreba dodať. To my ďakujeme, že si nás takto vzorne reprezentovala na domácej aj medzinárodnej scéne.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Fond pre budúcnosť športu je tu, aby pomohol napĺňať športové sny. Hľadá ďalšie „Laury Rumanské“, ktorým by grant priniesol možnosť zlepšiť si podmienky na športovanie, pomohol dostať sa na medzinárodný turnaj, či dal ďalšiu zámienku zotrvať pri športe. Ak spĺňate niektoré zo spomínaných atribútov, tak sa prihláste vaše video na stránke www.nikefondsportu.sk. Prajeme veľa šťastia!

4 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Stanislav Lobotka

Náš reprezentant Stanislav Lobotka sa aj so spoluhráčmi z Neapola stali majstrami Talianska a titul v jednej z TOP5 futbalových líg je pre hráča zo Slovenska vždy výnimočný. Preto sa stal aj Niké športovcom mesiaca. Gratulujeme!