Predčasné Vianoce? Fond odmeňoval!

Ani grantový projekt spoločnosti Niké v predvianočnom období nezaháľa. Pod stromčekom si po odmeňovačke nájde grant 24 športových subjektov. Bezpečnostné pásy, štartovné na súťaže v zahraničí, tréningové náčinie a mnoho ďalšieho pomôže športovcom spraviť krok vpred v ich kariére.

Kali či finále Československo má talent

Karin Bitarová má 17 rokov a tanec je jej život. Ešte pred dovŕšením dospelosti sa to prejavuje aj na úspechoch. S tanečnou skupinou H&T Dance Company účinkovala napríklad vo videoklipe rapera Kaliho a len nedávno tancovala vo finále Československo má talent, kde vystupovala pri predstavení speváckych elít Jána Bendiga a Rytmusa. Na konte má aj viacero ocenení z MS či ME. „Tanec bol pre Karin v podstate predurčený. Ako dva aj pol ročná sa napríklad z ničoho nič na MS, kde som mala povinnosti, zjavila na pódiu, kde začala inštinktívne tancovať na rytmus znejúcej hudby a zožala obrovský aplauz. Vtedy už bolo jasné, akým smerom sa bude uberať. Jej snom je byť profesionálnou tanečníčkou, tanec aj študuje a prázdniny venuje tanečným workshopom,“ opísala mama Andrea Bitarová začiatky multitalentovanej tanečníčky. Karin použije grant na uhradenie štartovného na zahraničných súťažiach, tanečné vzdelanie a na nákup kostýmov.

Bezpečnejšie triky vďaka trampolínovému pásu

Do Fondu pre budúcnosť športu sa prihlásilo aj Združenie priateľov Gymnastiky Kelčov. Do sveta pustili video, v ktorom prehovorila roztomilá 10-ročná Barborka. „Priala by som si, aby naša telocvičňa v Kelčove bola lepšie vybavená. S ostatnými deťmi túžime po trampolínovom páse. Cvičenie by bolo oveľa bezpečnejšie a mohli by sme robiť aj ťažšie cviky a akrobaciu.“ Prichádzajú Vianoce, a tak bolo jej prianie vypočuté. Deti v Kelčove budú môcť vďaka grantu v hodnote 2 000 € trénovať oveľa bezpečnejšie, čím budú môcť aj rýchlejšie napredovať.

„Každý naučený trik ma motivuje“

Snowboardista Martin Jozsa skáče Slopstyle aj Big Air a svojej adrenalínovej záľube sa venuje už 13 rokov. Len nedávno dovŕšil dospelosť, na posledných MS juniorov vybojoval v septembri miestenku pre Slovensko na Európsky olympijský festival mládeže, avšak už sa ho nestihne zúčastniť. Prechádza totiž medzi mužov. „Mojim cieľom je v najbližšej sezóne odjazdiť čo najviac pretekov Európskeho pohára a vybojovať v nich čo najviac bodov, aby som sa mohol dostať aj na Svetový pohár. Konkurencia je však veľká. Nebude vôbec jednoduché splniť tento cieľ.“ Okrem tvrdej driny má aj odvahy na rozdávanie. „Viac ma baví riskantnejší Big Air, v ktorom úspešne skáčem až v osemdesiatich percentách.“ Zároveň každý naučený trik mu dáva nesmiernu motiváciu do ďalšej práce.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Futbal, tanec, lyžovanie, tenis, parašutizmus a mnoho ďalších športov sa ocitlo v najnovšej odmeňovačke poroty Fondu pre budúcnosť šport. Medzi podporenými sa však môže ocitnúť aj tvoj šport alebo rovno ty. Natoč video a zaregistruj ho na stránke www.nikefondsportu.sk. Prajeme veľa šťastia.

2 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach