Rekordné tempo! Raduje sa až 50 športovcov a klubov!

Fond pre budúcnosť športu pokračuje v novom roku vo výbornom tempe a nezaostáva ani štedrosťou. Najnovšie odmenil 50 športových subjektov, ktorým rozdal takmer stotisíc eur. Tešia sa hokejistky, bežci, boxer, plavci, parkouristi a ďalší.

Emócie, detaily a umenie

Presne týmito tromi slovami opísala v prihlásenom videu krasokorčuľovanie 20-ročná Ema Doboszová. Pre dvojnásobnú majsterku v mládežníckych kategóriách, dvojnásobnú seniorskú majsterku Slovenska aj adeptku na MS (rozhodne sa tento týždeň v kvalifikácii), však tanec na ľade znamená oveľa viac. „Krasokorčuľovanie je mojou srdcovou záležitosťou. Milujem, že ním viem vyjadriť všetky emócie aj bez slov.“

Sníva raz o účasti pod piatimi kruhmi, ale aj keby sa nepodarila, tak ju poteší rozdávať radosť a energiu všetkým navôkol. „Mám za sebou ťažšiu sezónu, v ktorej ma neobišlo zranenie, no mojim najbližším cieľom naďalej zostáva kvalifikovať sa na MS.“ Ako doposiaľ, tak aj teraz si so sebou zoberie plyšovú chobotnicu. Na rituáloch sa však nesnaží lipnúť. Tie podľa jej názoru sú skôr príťažou.

Ocenení hokejoví majstri sveta

Nie je tu reč o klasickom hokeji a pamätnom titule z roku 2002, ale o rybníkovom hokeji. V ňom nás v predošlom roku bravúrne reprezentovali hráči Frosty Shots, ktorí sa presadili v konkurencii viac ako 100 mužstiev. Ako sme sa však dozvedeli neskôr pri rozhovore s útočníkom Dávidom Diškancom, tak sa nejednalo o náhodu. „Všetko sa to začalo v roku 2017, kedy sme sa dozvedeli o rybníkovom hokeji. Zložili sme päťčlennú partiu, ktorá je až na jedného člena doteraz pokope.

V nasledujúcom turnaji sme sa už dostali na MS, kde sme sa kvalifikovali z majstrovstiev Slovenska a hneď pri premiére sme v náročnej konkurencii obsadili 2. miesto. O rok na to sme výsledok zopakovali a naposledy z toho už bol najvyšší stupienok.“ S nemalými nákladmi pri ceste za obhajobou im teraz pomôže aj Fond pre budúcnosť športu.

Malý triatlonista: „Nepoznám prekážky

O najtradičnejšom detskom sne, ktorým je stať sa smetiarom, sa stretol takmer každý. Stále len 9-ročný triatlonista Viktor Marcinčin si však vysníval niečo podstatne ambicióznejšie – olympiádu. Od nej má zatiaľ ďaleko, ale aj vo videu otvorene hlási, že nepozná prekážky. „Veľmi nás potešilo, že ste sa nášho ´Vikiho´ rozhodli podporiť. Dlho vás sledujeme a fandili sme aj ďalším talentovaným športovcom.

Peniaze použijeme na nový bicykel, sústredenie, topánky alebo hodiny plávania. Prakticky, čo príde skôr.“ Vyjadrila sa jeho mama Zuzana. Mladému triatlonistovi sa nedarí len v jeho najobľúbenejšom športe, ale výborné výsledky dosahuje aj v aquatlone, duatlone, či v detskej obdobe Spartan Race. A ak ste si dali otázku, či viac športov prináša viac prania, tak „ani nehovorte“, dostali sme úprimnú odpoveď.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Fond pre budúcnosť športu je v skvelom tempe a to treba využiť. Prihláste svoje video na stránku www.nikefondsportu.sk. Možno sa nenazdáte a aj vy sa budete radovať z grantu.

1 Hodnotení

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach