Rozdali sme ďalších 70-tisíc eur!

Po októbrovej odmeňovačke sa teší 32 športovcov a športových kolektívov. Fond pre budúcnosť športu slovenský šport podporil parádnymi už 1 589 700 eurami! Tenisti, atléti, kanoisti, hendikepovaní športovci aj ďalší budú čoskoro napredovať vďaka lepším podmienkam.

„Chceme byť odrazovým mostíkom pre športovcov so zdravotným znevýhodnením“

Klub Pegas Remata je známou značkou. Športovcov so zdravotným znevýhodnením a prevažne paralyžiarov vychováva úctyhodných 24 rokov. Parádou navyše je, že vyše polovica z nich sa dostala až na paralympiádu, kde tiež nezostala bez úspechu. Zabezpečiť ideálne podmienky však vôbec nie je jednoduché. „Je potrebné zabezpečovať asistentov, navádzačov, špeciálnu techniku a mnoho ďalšieho, čo je nesmierne drahá záležitosť,“ povedal Jakub Krako, ktorý sa o talentovaných športovcov stará ako podpredseda klubu a asistent trénera. V prvom rade však má bohaté skúsenosti z paralyžovania, sám získal množstvo medailí. Všetka drina sa ale rozhodne vyplatí. „Paralyžiari so zrakovým znevýhodnením alebo s chýbajúcou končatinou majú obrovskú motiváciu, nadšenie a zápal na sebe pracovať. Častokrát v športe nájdu zmysel života. Viac si vážia možnosť športovať, neberú ju ako samozrejmosť.“

Basketbalistov bude „vychovávať“ aj prístroj na podávanie lôpt

Prvoradým cieľom Lokomotívy Sereď je výchova mládeže. Jej členovia sa snažia dostať do telocvične deti od útleho veku a vzbudiť v nich čo najväčšiu vášeň pre basketbal. Nemyslia však len na šport, ale napríklad aj na prihlásenom videu si dali záležať. Odprezentovali peknú myšlienku, ktorú špecifikoval šéftréner mládeže Martin Bosý. „Naše mesto je z médií vnímané ako problémovejšie. Chceli sme sa práve toho chytiť a poslať odkaz, že cesta k športu a v našom prípade k basketbalu môže byť pre mladých kľúčom k tomu, aby sa neskôr nestali napríklad kriminálnikmi.“ Teda nie kriminálnici, ale čestní talentovaní športovci sa vďaka grantu v hodnote 3 000 € budú môcť tešiť na nový prístroj na podávanie lôpt. Budú mať opäť lepšie podmienky na to, aby sa rovnako ako ich predchodcovia dostali do najvyššej súťaže, reprezentácie alebo získali štipendium.

Sedembojárka snívala na začiatku kariéry o maratóne

Tamara Svatíková zaujala porotu Fondu inšpiratívnym videom, ktorým trefne opísala svoj športový príbeh a lásku k nemu. Športovú kariéru začala ako bežkyňa, no neskôr sa z nej vykľula všestranná sedembojárka, ktorá každým dňom napreduje. „Na jeseň v roku 2022 som odišla do Banskej Bystrice na strednú športovú školu. Trénera Adriana Kubicu, ktorý mi ukázal cestu a veľa mi pomohol, som preto musela zmeniť. S novým som následne absolvovala 3 sústredenia a tie mi veľmi pomohli. Moja výkonnosť v roku 2023 výrazne narástla, no tréner mi stále vraví, že mám veľké rezervy.“ Aj vďaka grantu teraz 16-ročná športovkyňa absolvuje mesačné sústredenie v Španielsku. Už teraz sme zvedaví, aké limity má a kam sa ešte môže posunúť.

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Radi by sme spravili radosť aj vám. Natočte video, nahrajte ho na stránku www.nikefondsportu.sk a presvedčte porotu Fondu, že si grant zaslúžite aj vy.

Ohodnoť tento príspevok

Nahraj svoje video a získaj štedrý grant, ktorý môže nakopnúť tvoju kariéru.

Nahrať video

Športovec mesiaca

Petra Vlhová

Petra Vlhová zaknihovala v kanadskom Tremblante 70. pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári a neskôr vo francúzskom Courcheveli pridala jubilejné 30. víťazstvo. Gratulujeme!

Viac v článku
Sleduj Peťu na sociálnych sieťach